eRouška.cz a chytrá karanténa

I ve chvíli, kdy nemáte hotový test na koronavirus, můžete se stát součástí takzvané chytré karantény. Kromě využívání aplikace nezapomínejte na ochranné prostředky, jako jsou respirátory, roušky a kvalitní dezinfekce.

Co je aplikace eRouška pro podporu chytré karantény?

Hlavním cílem je aktuálně zpomalit šíření viru a ochránit nejvíce ohrožené skupiny obyvatel. Aby to bylo možné, vznikl nápad takzvané chytré karantény. Jde o komplexní systém Ministerstva zdravotnictví ČR, který využívá moderní technologie pro zjištění, s kým se osoby nakažené koronavirem mohly potkat.

Jak aplikace eRouška funguje?

Aplikace eRouška využívá anonymizovaná data a Bluetooth v mobilním telefonu pro vytvoření vzpomínková mapy, kudy se nakažené osoba pohybovala a s kým případně přišla do styku. Pomáhá zjišťovat, jestli jste přišli do kontaktu s osobou nakaženou nemocí COVID-19. Pokus se tak stane, může vás kontaktovat pracovník hygienické stanice, který po zvážení možných rizik doporučí další postup.

Jak začít používat eRoušku

Pro používání aplikace a zapojení se do chytré karantény stačí jít na erouska.cz a aplikaci stáhnout do mobilního zařízení. Díky registraci přispějete k aktivnímu boji proti šíření koronaviru.

Informace o chytré karanténě

Zajímá vás více informací o tom, jak funguje chytrá karanténa? Aplikace eRouška, na které pracují přední české IT firmy je pouze špičkou ledovce a je jedním z bodů, jak zefektivnit boj s novým koronavirem a co nejrychleji vyřešit problém s onemocněním COVID-19. Další informace najdete i na stránce covid19cz.cz.