Bamlanivimab Lék na COVID

Bamlanivimab Lék na COVID

Lék na COVID
RYCHLOTEST KORONAVIRUS COVID-19 ECOTEST

Babiš: Česko koupí lék na covid od firmy Eli Lilly. Česká republika koupí protilátku proti nemoci covid-19 od americké společnosti Eli Lilly. Na Twitteru to v úterý řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Lék Bamlanivimab má omezit množství viru v těle, a zamezit tak těžšímu průběhu nemoci.

Babiš řekl, že Česko zařídilo první dodávku. Neupřesnil ale, kdy by měl lék do ČR dorazit ani v jakém množství. „Pomůže pacientům v prvním stádiu nákazy covid-19, aby se nedostali na JIP. Snižuje to riziko až o 80 procent,“ uvedl premiér.

Lék Bamlanivimab funguje na bázi monoklonálních protilátek, které se vyrábějí v laboratoři a mají virus zneškodnit tím, že ho napadnou na pevně definovaném cíli. V USA lék schválil pro nouzové používání Úřad pro kontrolu potravin a léčiv (FDA).

Mám pro vás dobrou zprávu. Velice intenzivně jednáme o novém léku Bamlan od @LillyPad, který už používají ve Spojených státech, Kanadě, Německu a Maďarsku.

Jako první v EU nasadilo lék Německo. Podle tamního ministerstva zdravotnictví studie ukazují, že by podávání těchto léků mohlo pomáhat při omezování množství viru v těle, což by mělo pozitivní vliv na průběh nemoci. Vedle Německa přípravek používají také v USA, Kanadě a Maďarsku, řekl Babiš.

Společnost Eli Lilly patří k nejvýznamnějším světovým farmaceutickým firmám. Založil ji v roce 1876 farmaceut Eli Lilly, po němž dodnes nese své neobvyklé jméno. Celosvětově zaměstnává skoro 40 tisíc lidí a roční obrat má přes 23 miliard dolarů. Česko se snaží vyjednat i koupi léku od firmy Regeneron. Funguje na stejném principu jako Bamlanivimab.

Prymula: Jediná učinná metoda

Bývalý ministr zdravotnictví a Babišův poradce Roman Prymula se domnívá, že protilátkové léky jsou nyní jedinou opravdu účinnou metodou, jak nemoc covid-19 léčit. Podle něj existují studie, které mluví o účinnosti 80 procent i více, řekl.

Preparát od Eli Lilly se podle Prymuly podává lidem, kteří už kvůli covidu-19 byli hospitalizováni a hrozí jim, že budou mít závažný průběh a budou potřebovat podporu dýchání. Pak by s účinností 80 procent měl zajistit, že člověk neskončí například na plicním ventilátoru.

ZDROJ: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/babis-cesko-koupi-lek-na-covid-od-firmy-eli-lilly-40349750

 

6 Odpovědi

 1. Omasta napsal:

  Proč lidi věří různým předraženým zesilovačům imunity, hloupostem, apod.?. Proč si nekoupí volně prodejný lék, který působí protiznětlivě, vypíná bolest hlavy, únavu, zastavuje průjmy a zlepšuje dušnost příznivým účinkem na sliznice? Ten nízkonákladový lék je dostupný všem, stačí si to zadat do google a být v pohodě jako já.
  Jsem zásadně proti ivermektinu, remdesiviru, hydroxychlorochinonu, isoprinosinu a bamlanivimabu, atd.!

  • Vlaďka napsal:

   Přeji Vám, že jste v pohodě. Kdybyste zažil těžký průběh, kde Vámi doporučované léky nepůsobily, nesnížily teplotu, nezastavily střevní problémy ani bolest hlavy, psal byste jinak.

 2. Veronika napsal:

  Mě právě tento lék pomohl. Jsem za něj vděčná!!!

 3. Zdeňka napsal:

  Pokud někoho jen bolí hlava a má kašlíček, může si gratulovat. Až se začne dusit při oboustranném zápalu plic, paralen mu nepomůže.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *