Kompenzační bonus OSVČ 2021

Kompenzační bonus OSVČ 2021

Kdy se otevřou školy

Nejprodávanější zboží:

    
České roušky 50 ks České FFP2 respirátory Antigenní RychloTEST  Angigenní test ze slin  
České roušky a FFP2 respirátory

Kompenzační bonus pro OSVČ bude tisícovka denně. Platit začne zpětně od začátku února

Podnikatelé a malé firmy dostanou od státu dvojnásobnou kompenzace.  Vláda schválila nový kompenzační bonus pro OSVČ a malé firmy, jehož částka by se měla navýšit na 1000 korun denně. Podle informací ministerstva financí nebude vázán na období nouzového stavu, a platit by měl začít zpětně od 1. února 2021, jakmile se dokončí legislativní proces. 

Kompenzační bonus pro OSVČ: První změny pro rok 2021!

K rozvolnění podnikání současná epidemická situace zrovna nespěje, proto se i nadále vyplácí tzv. kompenzační bonus. Ten dokonce dozná jistých změn. O jaké konkrétně půjde, prozradila ministryně financí Alena Schillerová.

Vládní snaha kompenzovat podnikatelům zavřené podniky se často setkává s kritikou, mnozí opoziční politici a především samotní podnikatelé ji považují za nedostatečnou. Proto kabinet sahá k dalším a dalším úpravám.

Skvělou zprávu včera oznámila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Prezident Miloš Zeman totiž podepsal novelu zákona o kompenzačním bonusu, která upravuje podmínky, kdo na něj může dosáhnout.

„Nově na bonus 500 Kč na den dosáhnou i podnikatelé v insolvenci. A to i zpětně za již proběhlá období,“ uvedla vicepremiérka na twitteru. Zároveň by byla ráda, kdyby prošla ještě další úprava.

„Připomínám, že od února budeme také zpětně vyplácet nový kompenzační bonus – 1000 Kč na den,“ dodala Schillerová s tím, že to ještě musí schválit Parlament a podepsat prezident republiky.

Zdroj: https://stars24.cz/aktualne-z-internetu/26402-kompenzacni-bonus-pro-osvc-prvni-zmeny-pro-rok-2021

Ministerstvo tímto deklaruje, že by se nový kompenzační bonus mohl týkat širšího spektra podnikatelů a malých „eseróček“, protože neřeší nejen dopady vládních opatření, ale i dopadů pandemie. „Na bonus tak nově dosáhnou i ti živnostníci, kteří mají třeba jen pokles poptávky po svém zboží či službách. Klíčové přitom bude umět prokázat propad příjmů vyšší než 50 %,“ dodala ministryně financí Schillerová.

Bonus 1 000 korun pak má být zastropován pro subjekty s typicky nízkými příjmy, jako jsou důchodci nebo studenti, aby nedošlo k nespravedlivé výši kompenzace. „V případě dohodářů pak zůstává zachována původní výše bonusu 500 Kč denně. Novinkou je také možnost nároku na kompenzační bonus 500 Kč za dny, kdy měl potenciální příjemce nařízenou karanténu nebo izolaci,“ dodal mluvčí rezortu Michal Žurovec.

Podpora se bude vyplácet formou nového kompenzačního bonusu, z programu Antivirus a dále z připravovaného programu Ministerstva průmyslu a obchodu pracovně nazvaného COVID 21. Propad příjmů o 50 % se bude posuzovat za kalendářní měsíc přecházející bonusovému období, a srovnávat se bude s měsíčním průměrem za čtvrtletní srovnávací období z doby před vypuknutím pandemie.

„(Kupříkladu) v prvním novém bonusovém období za únor 2021 se budou srovnávat příjmy za leden 2021 s měsíčním průměrem za období od 1. listopadu 2018 do 31. ledna 2019,“ vysvětlil Žurovec s tím, že začínajícím podnikatelům se srovnávací období posouvá až po zahájení jejich činnosti.

O kompenzaci bude možné žádat stejně jako dříve přes formulář, který se nachází zde. Vyplácet je budou finanční úřady. Podat žádost bude nadále možné e-mailem, datovou schránkou, poštou či osobně na podatelně, nicméně až poté, co se návrh legislativně schválí.

ZDROJ: https://refresher.cz/94926-Kompenzacni-bonus-pro-OSVC-bude-tisicovka-denne-Platit-zacne-zpetne-od-zacatku-unora

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *