Očkovací centrum BRNO

Očkovací centrum BRNO

očkovací centrum Praha O2 aréna

Vakcínu dostalo 70 tisíc lidí. Babiš prověřoval očkovací centrum v Brně

Pravidla pro očkování projedná vláda. Před tím premiér Andrej Babiš navštívil záložní nemocnici v areálu brněnského výstaviště. „Je to první velkokapacitní očkovací centrum v České republice,“ řekl Babiš. Za den naočkuje 3600 lidí. Vláda nařídí zdravotníkům každý den hlásit počet očkovaných.

Fakultní nemocnice Brno spustila očkování v prostorách na výstavišti v pondělí. Nejprve na něj šly desítky hasičů a policistů, kteří pomáhají v nemocnici jako dobrovolníci. Zatím v něm bylo naočkováno 1500 lidí.

Kapacita centra je ale větší. „Je tady patnáct týmů, kteří očkují 300 lidí za hodinu. To znamená kapacita toho centra je 3600 lidí denně za dvanáct hodin,“ řekl Babiš. Potvrdil, že další očkovací centrum vznikne v pražské hale O2 Universum vedle O2 arény.

Zdravotníci budou hlásit každý den počet očkovaných

Očkováno proti covidu bylo oficiálně 61 474 lidí podle nahlášených údajů. „My odhadujeme společně s panem profesorem Duškem a s panem ministrem, že je to přibližně 70 až 75 tisíc lidí, kteří už byli naočkováni,“ uvedl předseda vlády.

Česká republika podle něj zatím dostala 169 650 vakcín. Vláda podle Babiše nařídí zdravotníkům každý den hlásit počet očkovaných. Za první čtvrtletí by podle něj mělo mít Česko k dispozici celkem 1 054 000 dávek od firem Pfizer a BioNTech. Plus k tomu vakcíny od společnosti Moderna, takže na první tři měsíce bude mít země asi 1,5 milionu vakcín.

„Není pravda, že by Česká republika nebyla schopna očkovat velké počty lidí a že by očkování nebylo dobře připraveno,“ řekl ministr Blatný.

Od příštího týdne budou podle něj očkováni podruhé ti, kteří již první dávku vakcíny dostali. On sám dostane druhou dávku vakcíny od firem Pfizer a BioNTech v neděli. Lidé, kteří budou pomáhat v očkovacích centrech, musí podlen něj dostat vakcínu předem. 

Již v pondělí ministr řekl, že Česko chce očkovat až 100 tisíc lidí denně. „Je velmi reálné v případě, že bude dostatek vakcín, kolem sta tisíc osob denně,“ řekl na dotaz iDNES.cz ministr Blatný. Z toho 50 tisíc denně můžou očkovat praktičtí lékaři.

Nevidí jako reálné využít volební místnosti, jak to navrhl ministr vnitra Jan Hamáček. Například v Praze by mohla být k očkování v Praze využita hala O2 Universum,  která je hned vedle 02 Arény.

Rychlost očkování závisí ale především na tom, kolik vakcíny a kdy bude mít Česko k dispozici. Zatím se očkuje vakcínou vyvinutou společnostmi Pfizer a BioNTech a v úterý do Česka dorazily první dávky od firmy Moderna.

Zásoba injekčních stříkaček je na 65 dnů, řekl ministr vnitra Jan Hamáček po jednání Ústředního krizového štábu.

Teprve koncem ledna má být na úrovni Evropské unie povolena vakcína AstraZeneca, na niž původně unijní státy nejvíce spoléhaly, protože se může skladovat i v běžné lednici a očkovat ji budou moci i v ordinacích praktických lékařů.

Do víkendu bylo očkováno zhruba jen 40 tisíc lidí. Nyní Česko ve srovnání na 100 tisíc obyvatel očkuje méně než Německo (0,57) a Polsko (0,50) a více než Slovensko (0,36) a Rakousko (0,06). Očkuje se přitom zejména v nemocnicích, kde vakcínu dostávají zdravotníci nebo záchranáři, a v domovech pro seniory.

Od půlnoci ze čtvrtka na pátek se registrovat do systému očkování ne webové stránce crs.uzis.cz budou moci hlásit lidé nad 80 let, od února se budou moci registrovat i ostatní občané. Na této webové stránce se dosud lidé rezervují, když potřebují PCR nebo antigenní test.

Očkování proti covid- 19 je schváleno jako dobrovolné a je hrazeno ze všeobecného zdravotního pojištění, takže si lidé nic nepřiplácejí.

Pravidla by mohl určovat nový PES

Na stole bude při jednání členů vlády i nový protiepidemický systém PES.  V nové podobě tabulky opatření PES by nemusel být nutný nouzový stav pro dva nejméně rizikové stupně a vláda by tak mohla opatření přijímat i bez něj. Úprava pravidel se dotkne například restaurací a hospod, tabulka neřeší jejich dřívější uzavření, jak je tomu nyní. Otevřeno budou podle nového PSA mít i hotely ve 4. stupni. Podmínkou bude test.

Největší spory se nyní vedou o stravovací zařízení. Podle posledního návrhu smí u jednoho stolu v prvním stupni sedět maximálně 6 lidí. Hospody a restaurace budou mít povolené obsadit maximálně 80 procent kapacity.

Podmínky jsou pak ve vyšších stupních o něco přísnější. Ve druhém stupni mohou být provozovny stravovacích služeb naplněny pouze ze 60 procent – omezení pro šest lidí u jednoho stolu zůstává.

Nově se také ve třetím stupni může setkávat venku maximálně 30 lidí, uvnitř pouze 12. Původně platilo 50 lidí venku a deset uvnitř. Nová budou i pravidla pro bazény a wellness centra. Zatímco původně se řídily v prvních třech stupních podle pravidel shromažďování, nově PES uvádí, že například ve druhém stupni může být u venkovních bazénu maximálně 100 osob. 

Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/mimoradne-jednani-vlady-ockovani-covid-19-koronavirus.A210113_054121_domaci_kop

 

16 Odpovědi

 1. Marie Seehofnerová napsal:

  Manžel narozen 2.11.1941, diabetik, odkázaný na celodenní péči
  druhé osoby, demence . Do jaké skupiny pro registraci k očkování
  patří 1a nebo 1 b?

 2. Libor Severa napsal:

  Dostal jse se až k bodu 7, vybral termín a místo očkování, ale nenašel jsem žádný znak, kterým bych výběr potvrdil. Potom jsem kliknul na firmu která všechno eviduje(?) a tam byl požadavek na uvedení PINu a hesla. Heslo nevěda napsal jsem tam PIN 2 a potom vymyšlený, ale nic nezabralo, ani zapomenuté heslo. Mezi tím jsem se vracel na bod 7. a jednu chvíli se mně zdálo, že mám datum očkování potvrzené. Z toho mne vystřízlivělo oznámení, že jsou termíny vyčerpány a že se mám za několik dní pokusit o volný termín, A také, že jsem již zaregistrovaný. Ale vůbec nevím kde a jak se mám přihlásit (a čím-PIN2?- a kam rezervatic.com/ockovani, kde je stále to stejné sdělení). Je snad někde uveden polopatický návod ?

 3. Ing. Jaromír Suchánek napsal:

  Sdělte mi prosím, kdy se budu moci objednat jako 84 letý na očkování
  do očkovacího centra na Výstaviště pavilon G, kam je možno přijet autem.
  Děkuji za odpověď.

 4. ivana kašíková napsal:

  Dobrý den, kde se můžu nechat naočkovat na covid ? Je mě 70 a mám vysoký tlak a beru prášky na srdce. Děkuji Kašíková Ivana Brno

 5. ivana kašíková napsal:

  Očkování proti covidu, kdy kde ??? Brno Je mi 70.

 6. havelková helena napsal:

  dostala jsem zprávu, ohledně termínu očkování PIN 2 436805 pojištěnec 38xx24xx1. jinak nevím, dál, co dělat. Havelková

 7. Otto Buchberger napsal:

  Mám PIN č. 2, kdy budu vyzván k očkování. Je mi 86 let. Místo očkování jsem uvedl FN u Svaté Anny v Brně.

 8. Magda Hanzlíčková napsal:

  Dobrý den.
  Můžete mně prosím sdělit, jaký typ vakcíny se aplikuje v týdnu od 8.3. do 15.3. na Výstavišti Brno?
  Děkuji za odpověď.
  Hanzlíčková M.

 9. Drahomíra Tomanová napsal:

  Dobrý den chtěla bych se zeptat jak a jestli můžu změnit vybrané místo na očkování. Jsem z Brna s manželem jsme se zaregistrovali na ul.Gorkého a čekáme. Naši přátelé, kteří se přihlásili s námi a po nás na výstaviště jsou již očkovaní.

  Děkuji D.T.

 10. Karel Dobeš napsal:

  Dobrý den,
  za jakou dlouhou dobu po druhém očkování proti covidu 19, mohu podstoupit další přeočkování proti klíštové en. Děkuji ,

 11. Jana Holubová nAR. 17,3,1944 napsal:

  Dne 9,4, jsem byla očkována u Vás v Brně – BVV druhou dávkou a bylo mě řečeno, že dojde ma mail osvědčeno o oěkování. Do dnešného dne mě nic nedošprorosím o jeho zaslání Děkuji Vám

 12. Radim Matyášek napsal:

  Dobry den, jsem opatrovnice invalidniho syna, autisty Radima Matyáška, nar. 29.08.1977, bytem Brno, Bukova 16. Mohu zaregistrovat syna k ockovani a pokud ano jak a kde. Dekuji a s pozdravem Dagmar Matyášková, matka.
  matyaskovad@seznam.cz, tel. 608071721.

 13. Jana Farmačková napsal:

  r.číslo 545307/1305

 14. Růžena napsal:

  Dobrý den,
  23.3.2021 jsem zaregistrovala manžela,který je v kategorii rizikový a dostal kód od odborného lékaře na vakcinaci na Výstaviště a ještě nepřišel PIN2,chtěla jsem se zeptat jestli je to tím že není vakcína?
  Děkuji

 15. Rostislav napsal:

  Dobrý den,
  před měsícem jsem ukončil karanténu po prodělaném onemocnění covid a nechal jsem si udělat test na protilátky, kterých mám 26,8, tedy málo.
  Mohu se nechat očkovat a nebo mám raději počkat 3 měsíce /doporučovaná doba po prodělaném onemocnění/. Mám 62 roků.

 16. Lahoda Lubomir napsal:

  Dobrý den.
  Kdyby jste mě potřebovali na výpomoc do očkovacího centra Brno,tak jsem ochoten vám pomoci Jsem v důchodě,67 roků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *