Vakcína na COVID-19

Vakcína na COVID-19

Vakcína na koronavirus COVID-19 je již v České republice. Pražská nemocnice v Motole dnes ráno převzala prvních 9750 dávek vakcín proti novému typu koronaviru od firem Pfizer a BioNTech. S očkováním prvních lidí by se mělo začít v neděli. Vůz s vakcínou podle informací České televize překročil hranice dvě hodiny po půlnoci, její přepravu ze své továrny v belgickém Puursu zajistil výrobce a v Česku ji doprovázela vojenská policie.

Očkování ve dvou dávkách

Očkovací sérum firem Pfizer a BioNTech je první a zatím jediné, které zatím Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) zaregistrovala pro použití v EU. Další vakcíny nyní posuzuje. Do tuzemska by ještě do konce roku mělo podle vyjádření ministra Blatného dorazit dalších 20 000 dávek, celkem má Česko zajištěno téměř 12 milionů dávek skoro pro sedm milionů osob.

Vakcína dostala v Evropě zelenou, česká veřejnost se bude očkovat nejdřív v únoru

Česká veřejnost se bude moci očkovat proti covidu nejdříve v únoru

Veřejnost z řad seniorů a mladších vážně nemocných se bude moci proti covidu-19 očkovat nejdříve v únoru. Prvními prosincovými dávkami se budou očkovat zdravotníci ve vybraných nemocnicích. V lednu pak přibudou hospitalizovaní senioři a lidé v domovech sociální péče. Premiér Andrej Babiš (ANO) očekává, že vakcína dorazí do ČR 26. prosince večer, půjde o 9750 dávek. Očkovat se začne 27. prosince. První dodávka vakcíny bude podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) rozdělena do čtyř nemocnic v Praze a dvou v Brně. Do krajů by měly směřovat další dodávky, o kterých se jedná a které by mohly dorazit 28. nebo 29. prosince. ČR má objednány zatím čtyři miliony vakcín, snaží se získat další.

ZDROJ: https://prazsky.denik.cz/zpravy_region/ockovani-vakcina-nemocnice-covid-imunita-prevence.html

ZDROJ: https://zpravy.tiscali.cz/vakcina-dostala-v-evrope-zelenou-ceska-verejnost-se-bude-ockovat-nejdriv-v-unoru-501963

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *