Telefon očkování seniorů COVID-19 Ostrava

Telefon očkování seniorů COVID-19 Ostrava

Registrace na očkování: Seniorům v Ostravě pomohou strážníci a úředníci

Ostrava pomůže seniorům nad 80 let s registrací na očkování proti onemocnění covid-19. K dispozici budou mít dvě telefonní linky.

Zájemci o registraci očkování se mohou od 15. ledna obracet na bezplatnou telefonní linku městské policie 800 199 922.

Linka kraje 800 720 210 bude od pátku aktivní denně od 8 do 18 hodin včetně sobot a nedělí. Očkovat by se mělo už od 16. ledna.

„V Ostravě žije přes 12.000 seniorů starších 80 let. Mohou využít bezplatnou linku Městské policie Ostrava, kde jim bude při registraci poskytnuta asistence. Tam, kde to bude potřebné, se domluví osobní návštěva doma. Seniorům pak s vyplňováním pomohou přímo v místě bydliště strážníci nebo dobrovolníci z Adry,“ uvedl ostravský primátor Tomáš Macura (ANO). 

Webová stránka, kde se mohou lidé na očkování registrovat, je www.crsuzis.cz

Velkokapacitní očkovací centrum Ostrava

Velkokapacitní očkovací centrum na ostravském výstavišti Černá louka se otevře zřejmě až v polovině února. Do té doby budou kraji stačit nemocnice či kliniky, které se do očkování veřejnosti zapojí.

Vakcinační strategie počítá s tím, že v první fázi budou očkováni především zdravotníci, kteří se starají o nemocné s covidem-19, senioři v domovech seniorů a také personál těchto zařízení a dále pak právě lidé starší 80 let, protože mají vyšší pravděpodobnost těžkého průběhu nemoci. Rezervační systém pro očkování proti covidu-19 bude pro lidi nad 80 let spuštěn 15. ledna, pro ostatní pak od 1. února.

ZDROJ: https://www.blesk.cz/clanek/zpravy-koronavirus/666514/registrace-na-ockovani-seniorum-v-ostrave-pomohou-straznici-a-urednici.html

 

2 Odpovědi

  1. Petr napsal:

    Naprosto nepřehledný systém rezervace!!! Hrůza a děs, kdo toto vymyslel a vzal za to peníze, se v tom má vyznat, milión textů, pořád to někde odkazuje, ale najít a zjistit jak se rezervovat nemohu zjistit.. Na jedné stránce vás odkaz na registraci hodí na další stránku, pak další a nakonec na tu původní.. Idioti, chcete, aby se lidé nechali očkovat a takto jim házíte klacky pod nohy a odrazujete je od toho..
    Telefon, který tady uvádíte, že se přes něj dá registrovat je na policii, ta nadává stejně, že to je hrůza a děs ten váš registrační systém a že ani oni, co mají radit se v tom nevyznají..
    Styďte se!

  2. zdenek juchelka napsal:

    chci se zaregistrovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *