Zrušení termínů očkování

Kde se testovat a očkovat proti koronaviru?

Zrušení termínů očkování

centrální rezervační systém

Nejprodávanější zboží:

    
České roušky 50 ks České FFP2 respirátory Antigenní RychloTEST  Angigenní test ze slin  
České roušky a FFP2 respirátory

SZÚ stornoval seniorům termíny očkování. Chybí vakcíny

Státní zdravotní ústav (SZÚ), který funguje jako očkovací místo, stornuje všechny své termíny od 8. února na očkování pro seniory starší 80 let, kterým se podařilo přihlásit do rezervačního systému. Jako důvod uvedl nižší dodávky vakcín, které avizovalo ministerstvo zdravotnictví. Podle šéfa resortu Jana Blatného (za ANO) jde však o chybu očkovacího místa.

„Slyšel jsem o tom, ale není to problém centrálního systému. Muselo o tom rozhodnout očkovací místo. Jestli šlo o termíny, které byly s nějakým delším časovým odstupem, což jsme nedoporučovali, a teď zjistili, že na to nebudou mít vakcínu, mohlo se to stát,“ řekl Novinkám.

„Z mého pohledu je to chyba toho očkovacího místa,“ vzkázal na adresu SZÚ Blatný. Podle ministra by se měly termíny zájemcům nabízet maximálně s předstihem jednoho až dvou týdnů.

Rezervace termínů pro očkování byly oficiálně zahájeny v pátek 15. ledna, kdy se lidé mohli zaregistrovat na webu a rezervovat si případný vypsaný termín. Zbytek veřejnosti se měl začít registrovat 1. února, ale po oznámení o snížení dodávek premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že to nyní považuje za zbytečné.

Ústav nepočítal s omezením dodávek

V den spuštění rezervačního systému se totiž zároveň objevily první informace o omezení dodávek vakcín od společnosti Pfizer, které kvůli zvýšení výrobních kapacit potrvá do poloviny února.

Podle mluvčí ústavu Kláry Dolákové však zařízení po celou dobu vycházelo z počtu dodávek, které mělo přislíbeno, a jakmile se objevily informace o jejich krácení, termíny se začaly rušit. „V rámci rezervačního systému byly dočasně stornovány rezervace od 8. února 2021, přesný počet zarezervovaných termínů nám není znám,“ řekla Novinkám.

Dále uvedla, že vzhledem k omezení počtu dodávek vakcín v příštích týdnech, které bylo signalizováno ze strany resortu, bylo zároveň dočasně pozastaveno přihlašování do rezervačního systému.

V případě, že by došlo ke změně, nabídne podle jejích slov ústav okamžitě volné termíny. „Figurujeme v tom jenom jako ten, kdo očkuje, a nikoli spravuje rezervačním systém,“ dodala Doláková.Státní zdravotní ústav se v médiích v souvislosti s očkováním již objevil. Zařízení se zhruba 450 zaměstnanci dostalo koncem loňského roku 975 dávek vakcíny proti covidu-19 a pokyn, aby očkovalo co nejrychleji. Z toho důvodu však podle Seznam Zpráv dostali vakcínu i zaměstnanci a jejich příbuzní. Kvůli postupu při očkování následně rezignoval jeho ředitel Pavel Březovský.

ZDROJ: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/szu-stornoval-seniorum-terminy-ockovani-chybi-vakciny-40348887

 

3 Odpovědi

 1. J . Kulha napsal:

  Dobrý den.
  Proč napsat komentář ? Čeho a komu ? Vy hybatelé, kteří rozhodujete o Našem zdraví, jestli se umíte stydět – můžete začít. Mohli jste objednat vakcíny tam, kde jsou lidé rovní a dodrží slovo.

 2. Eva Pokorná napsal:

  Právě jsem si pročetla návod k registraci pro osoby starší 80ti let. S počítačem pracuji od roku 1991, ale i pro mě je tento postup zbytečně komplikovaný a matoucí. Jako by někomu záleželo na tom, aby se objednalo co nejméně důchodců. Navíc i těm co se to podařilo byly některým termíny zrušeny! I tak se dá řešit budoucí krize důchodového systému. Optimální by byl pro osoby starší 65ti let papírový formulář potvrzený ošetřujícím lékařem s vypsáním rizikových onemocnění včetně anafylaktických šoků i alergií a odeslaný přímo do místního očkovacího centra. Konečně i po úspěšném naočkování člověk zřejmě nebude chráněný proti opakované nákaze a dalším mutacím covidu. Děláte si z nás blázny?

 3. Jan Kopřiva napsal:

  Příběh: při registraci mé matky (86let) jsem ji ze zoufalství registroval na třech telefonech (machři ajťáci zapoměli ohlídat počet registrací na jedno rodné číslo). Myslel jsem si, že budu mít větší šanci na úspěch. Nakonec mi praskly nervy a zarezervoval jsem termín do Hradce Králové, i když jsem z Broumova (80km). Mailem mi řišly dva termíny (1. očkování v polovině března). Náchod byl v tu dobu nepřístupný. Vzhledem ke zdravotnímu stavu matky jsem se rozhodl, že změním preferované místo očkování na Náchod. Zrušil jsem tedy rezervaci v HK – potvrzení o zrušení přišlo obratem – a ponořil se do rezervačního systému páně Dzurily aby se o mě pokusil opět infarkt. SYSTÉM mi hlásí, že mám čekat na SMS s termínem (samo že do HK). Na lince 1221 byla milá slečna okamžitě „v obraze“. Měl jsem dotaz, jak zrušit REGISTRACI a ono to NEJDE. Chci zruši všechny tři registrace a matku zaregistrovat jen jednou a dát si preferované místo Náchod. N E J D E TO. Bureš přitom chce navrhnout Dzurilu na státní vyznamenání. Doufám, že k tomu nedostane příležitost a tento diamantový mozek, který nám nutí Rezervatic sebraný někde na Aljašce a sloužící k rezevování letenek půjde někam, kde nebude prudit seniory. Dělají si z nás blázny, (bohužel).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *