Očkovací kalkulačka

Očkovací kalkulačka

Očkovací kalkulačka

Očkovací kalkulačka odhadne, kdy se dočkáte vakcíny: Kde ji najít?

Fronta na očkování proti covidu-19 je nekonečná. Pokud chcete vědět alespoň přibližný termín, můžete si to spočítat na očkovací kalkulačce, kterou vyvinuli podnikatel Tomáš Pařízek a polská studentka medicíny Dominika Miszewska. Dozvíte se tak alespoň zhruba, kdy se dočkáte první a druhé dávky vakcíny.

Systém očkování zohledňuje tři parametry. Věk osoby, zdravotní anamnézu a profesi. „Na základě těchto parametrů je k rizikovým skupinám přiřazeno číslo, které jim přiděluje pořadí, v jakém budou očkování. Čím vyšší bodové číslo, tím dříve dostanou vakcínu,“ uvádí se na stránkách Covid portálu od ministerstva zdravotnictví.

Právě z těchto informací vycházeli český podnikatel Tomáš Pařízek a polská studentka medicíny Dominika Miszewska, jenž vyvinuli kalkulačku, co vám přibližný termín první a druhé dávky dokáže spočítat.

Oba si položili dvě základní otázky. Kdo bude první ve frontě na vakcínu a kdy na vás pravděpodobně přijde řada. Na obě pomocí Omni Calculatoru odpovídají.

Systém očkování zohledňuje tři hlavní parametry

„Tuto kalkulačku jsme vytvořili, abychom poskytli všechny odpovědi na obě tyto zásadní otázky. Kalkulačka fronty na vakcínu pro Českou republiku odhadne, kolik lidí je před vámi ve frontě na COVID vakcínu v České republice,“ píší na svých stránkách, kde vás k výpočtu navedou.

„Rovněž předpovídá, jak dlouho budete muset na očkování čekat. Použitím našeho nástroje získáte lepší představu o tom, kdy můžete očekávat očkování,“ vysvětlují.

Jedná se o časový odhad, nikoli závazný termín

Po zadání požadovaných údajů „uvidíte odhad minimálního a maximálního počtu lidí, kteří jsou ve frontě na očkování před Vámi. Rovněž uvádíme, jak dlouho může trvat, než dostanete obě dávky vakcíny a budete plně chráněni, vzhledem k míře očkování,“ informují.

Dodávají však, že jejich kalkulačka, byť se oba snažili, aby byla co nejpřesnější a nejspolehlivější, nemůže nahradit posouzení profesionálního lékaře. ZDROJ https://sip.denik.cz/pribehy-a-udalosti/kalkulacka-ockovani.htmlPUBLIKOVÁNO V COVID KALKULAČKATAGGED COVID KALKULAČKAKDY BUDU OČKOVÁNKDY PŘÍJDU NA ŘADUOČKOVACÍ KALKULAČKAOČKOVÁNÍ COVID

 COVID KALKULAČKA COVID19 COVIDOVÁ KALKULAČKA KALKULAČKA KDY PŘIJDETE NA ŘADU S OČKOVÁNÍ OČKOVÁNÍ COVID SPOČÍTAT TERMÍN OČKOVÁNÍ VÝPOČET VÝPOČET OŠETŘOVNÉHO

 

4 Odpovědi

 1. Věra Folprechtova napsal:

  Dobrý den, můžete mi vysvětlil jak kalkulačka očkování funguje? Dělám si ji každý den a pokaždé mi termín prodlouži. Asi bude někde chybička. Děkuji za odpověď.

  • Stáňa napsal:

   No, je to logické. Když je dodáváno míň a míň vakcín, tak se samozřejmě termín prodlužuje.

  • Ing. Rostislav Oliva napsal:

   Jaké jsou lhůty mezi naočkováním 1. a 2. dávky AstraZeneca? Je mi 79+ a první dávku jsem obdržel od své Praktické lékařky v Liberci.
   Děkuji.

 2. Alena Študlarová napsal:

  Kdy se dostanu na očkování? Je mi 56 let

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *