Registrace na očkování proti COVIDU

Registrace na očkování proti COVIDU

očkování proti covidu

Nejprodávanější zboží:

    
České roušky 50 ks České FFP2 respirátory Antigenní RychloTEST  Angigenní test ze slin  
České roušky a FFP2 respirátory

Aktuální informace k očkování proti COVIDu

PODROBNÝ NÁVOD očkování Centrální rezervační systém krok za krokem.

Očkování proti COVID-19 – registrace na očkování proti COVIDU.

Telefonní linka pro očkování seniorů v Ostravě.

Certifikát očkování COVID-19.

Registrace očkování proti COVID-19.

Nemocnice čekají na vytvoření centrálního registru lidí již naočkovaných proti koronaviru podle metodiky ministerstva zdravotnictví. Registr vnese do očkování v republice přehled. Bude tedy díky němu jasné, kdo již vakcínu dostal. Každá z nemocnic si zatím vytváří svoji vlastní evidenci, kterou následně začlení do celorepublikového centrálního registru.

Centrální registr očkování. A registrace proti očkování COVIDU.

Kde se očkovat proti koronaviru

Centrální registr očkování proti COVIDu-19 koronaviru. Sledujte naše stránky, kde jsou informace k očkování proti koronaviru na jednom místě.

Jihočeský kraj v pondělí jako první představí koncepci, podle které chce postupně naočkovat co nejvíc obyvatel proti covidu-19. V regionu se hodlají vydat německou cestou a využít vakcinační centra. Strategii kraj nabídne ministerstvu zdravotnictví k využití i ve zbytku Česka.

Celorepublikově má koordinaci očkovací strategie na starosti Zdeněk Blahuta, kterého si vybral ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO). Premiér Andrej Babiš (ANO) původně hledal pro očkování i vládního zmocněnce, koncem prosince ale oznámil, že záštitu nad náročnou logistickou operací přebírá sám.

Podle ministerského předsedy je očkování jednou z největších výzev příštích měsíců. „Jedině tak ochráníme náš zdravotní systém a budeme uvolňovat opatření. Očkování je cesta k normálnímu životu. Ta cesta je ale dlouhá,“ řekl Babiš v novoročním projevu.

Také prezident Miloš Zeman vyzval už ve svém vánočním poselství Čechy, aby se nechali proti covidu-19 naočkovat.

Registrace očkování proti covidu v Praze.

Další kraje začínají s očkováním proti koronaviru, zájem je veliký.

Prvním zdravotníkem, jenž dostal dávku v Jihlavě, byl ředitel tamní nemocnice Lukáš Velev. Za víkend bude očkováno zhruba 200 zdravotníků, řekli Velev a mluvčí havlíčkobrodské nemocnice Petra Černo.

Očkování se týká aktuálně pracovníků nemocnic a záchranné služby. V nemocnici Nové Město na Moravě by se mělo očkovat od pondělí, v pelhřimovské od úterý, v třebíčské od středy.

„Zájem je překvapivě vysoký, jenom pro ilustraci: je nás tady asi patnáct set, na chřipku se nechává běžně očkovat kolem čtyř set lidí, teď už máme na covid zabukovaných přes devět set lidí,” řekl Velev.

Spotřeba vakcíny za víkend

Ředitel předpokládá, že za víkend využije všechny očkovací dávky, pro zaměstnance nemocnice i zdravotnické záchranné služby.

„Jediné, co je trošku v rozporu s politickými proklamacemi, že zrovna v první ampulce, kterou jsme načali, nebylo celých šest dávek, ale pět a něco. My jsme to čekali, tak jsme udělali speciální prostory a ampulky se budou využívat tak, že když tam bude šestá dávka, může se použít, a když tam nebude, nenastane výpadek,” řekl Velev. Očkuje se na dermatologickém oddělení.

V jihlavské nemocnici bylo v pátek 53 hospitalizovaných pacientů s koronavirem, z toho asi deset na JIP. Dosud nejvíc jich tam leželo na přelomu října a listopadu.

Očkování v Havlíčkově Brodě

Očkovat v sobotu začíná také nemocnice v Havlíčkově Brodě. Za víkend dostane dávku kolem 60 zdravotníků, řekla Černo. Vakcíny budou podle hejtmanství rozdělené mezi všech pět nemocnic kraje. Jako první budou očkováni zdravotníci, kteří jsou v kontaktu s covidovými pacienty.

Na Vysočině se od začátku pandemie nakazilo koronavirem 36 985 lidí, z nich se 31 874 vyléčilo. Hygienici v kraji zaznamenali od jara 523 úmrtí lidí nakažených koronavirem.

Očkovat se začalo také v nemocnici v Hradci Králové

Fakultní nemocnice Hradec Králové v sobotu ráno také zahájila očkování proti covid-19. Prvními očkovanými byli zaměstnanci nemocnice a někteří vysoce rizikoví pacienti. Nemocnice obdržela celkem 975 dávek vakcíny, očkování bude pokračovat také v dalších dnech.

Očkování nemocnice provádí vakcínou Pfizer v ambulancích Pavilonu interních oborů FN HK, připraveny jsou tři očkovací týmy, které zvládnou naočkovat každý den zhruba 170 předem zaregistrovaných lidí.

Mezi prvními očkovanými ve FN HK byla například sestra ze IV. interní hematologické kliniky FN HK.

„Možnost očkování určitě vítám, aplikace byla úplně bez problémů,“ uvedla krátce po očkování.

„Podílím se i na péči o pacienty s covid-19 a to, že očkování začalo je dobře, protože jinak z této situace není cesty ven,“ dodal další očkovaný lékař.

Fakultní nemocnice Hradec Králové v posledních dnech registruje nárůst hospitalizovaných pacientů s covid-19, zatímco před svátky se jednalo o stovku pacientů, nyní jich je necelých 150, z toho přibližně čtyři desítky vyžadují umístění na lůžkách intenzivní péče. Nemocnice kvůli nárůstu počtu pacientů musela v souladu se svým pandemickým plánem znovuotevřít některá oddělení určená pro péči o pacienty s covid-19.

Očkování proti koronaviru COVID-19 PRAHA

Registrace na očkování proti covidu začnou v půli ledna 2021.

Podle ministerstva zdravotnictví bude v půlce ledna spuštěn rezervačnímu systém na očkování proti covid-19. Přihlášení budou řazeni do jednotlivých skupin dle priorit a posléze budou zprávou informováni, kdy a kam mají na vakcínu přijít.

„Ministerstvo zdravotnictví připravuje spuštění Centrálního registračního systému, který dotyčné, v případě že spadají do prioritních skupin, upozorní na termín a místo očkování. A to prostřednictvím e-mailu nebo SMS. V případě potřeby mohou oznámení učinit také praktičtí lékaři,“ sdělila Novinkám tisková mluvčí resortu Barbora Peterová. „Systém by měl být spuštěn 15. ledna,“ doplnila.

Odkazovala přitom na tzv. indikační skupiny k očkování, které rozdělují obyvatele ve Strategii očkování proti nemoci covid-19.

Podle ní by měli přijít na řadu nejprve osoby starší 65 let a chronicky nemocní pacienti, následně pracovníci orgánů ochrany veřejného zdraví v oblasti epidemie, pracovníci v sociálních službách, příslušníci armády a dalších prvků kritické infrastruktury a v poslední vlně další lidé, kteří budou mít o očkování zájem.

1. Osoby ve věku 65 let a více a bez ohledu na věk chronicky nemocní pacienti uvedených skupin:

a) Chronická respirační onemocnění (CHOPN, bronchiektázie, plicní fibrózy – cystická fibróza, idiopatická plicní fibróza, PCD)
b) Rezistentní hypertenze (zvýšený TK 140/90 mmHg a vyšší navzdory nejméně trojkombinaci antihypertenziv)
c) Závažné dekompenzované onemocnění srdce (srdeční selhávání a ICHS, zejména stav po AKS a po revaskularizaci, kardiomyopatie)
d) Obezita (BMI > 35 kg/m2)
e) Hemato-onkologické onemocnění
f) Závažné onemocnění ledvin a jater
g) Závažný, farmakologicky řešený diabetes mellitus
h) Pacienti po transplantaci solidního orgánu nebo kostní dřeně
i) Pacienti se vzácným genetickým onemocněním, kteří pro svou intelektovou
nedostatečnost nebo vývojové poruchy chovaní, nebo další postižení,např. mobilityči respiračních funkcí jsou ve zvýšeném riziku závažného průběhu onemocnění covid-19
j) Pacienti s léčbou nebo stavy ovlivňující cíleně imunitní systém (imunosuprese)

2. Zdravotničtí pracovníci a pracovníci orgánů ochrany veřejného zdraví

a) Oddělení ARO, JIP
b) Urgentní příjem
c) Zdravotnická záchranná služba
d) Infekční oddělení
e) Plicní oddělení, lůžková interní a kardiologická oddělení, lékaři
otorinolaryngologie a chirurgie hlavy a krku
f) Všeobecní praktičtí lékaři, praktičtí lékaři pro děti a dorost
g) Geriatrická oddělení, léčebny dlouhodobě nemocných
h) Pracovníci orgánů ochrany veřejného zdraví provádějící epidemiologická šetření v ohnisku nákazy
i) Pracovníci odebírají a zpracovávající biologické vzorky k vyšetření na COVID-19
j. Ostatní zdravotničtí pracovníci, zubní lékaři, farmaceuti.

3. Pracovníci a uživatelé pobytových a odlehčovacích sociálních služeb, poskytovatelé domácí zdravotní péče

4. Pracovníci kritické infrastruktury dle krizového zákona a nařízení vlády o kritériích pro určení prvku kritické infrastruktury – integrovaný záchranný systém, pracovníci energetiky, vláda, krizové štáby, armáda, pedagogičtí pracovníci a další.

5. Ostatní pracovníci orgánů ochrany veřejného zdraví provádějící výkon státního zdravotního dozoru, zaměstnanci dalších orgánů státní správy vykonávajících kontrolní činnost (např. SZPI, SVS ČR, ČIŽP, ČOI apod.)

6. Další pojištěnci, kteří mají zájem o očkování 

Očkovací plán je podle řídícího týmu Chytré karantény připravený tak, aby se očkovalo co nejrychleji. „Nechceme mít vakcíny v mrazácích. Připravovaný registrační a rezervační systém umožní dodané vakcíny co nejrychleji dostat k lidem, kteří se budou chtít naočkovat,“ napsali jeho zástupci na Twitteru.

V Česku se začalo s očkování proti nemoci covid-19 stejně jako v dalších zemích EU v neděli 27. prosince. Čtyři pražské a dvě brněnské nemocnice od té chvíle mohly využít 9750 dávek vakcíny od firem Pfizer a BioNTech. Dalších 19 500 dávek do Česka dorazilo ve středu.

ZDROJ: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/chcete-se-prihlasit-na-ockovani-proti-covidu-registrace-zacnou-v-puli-ledna-40346557

 

16 Odpovědi

 1. Fajkus Radim napsal:

  Pacient je imobilni. Kde se má hlásit na očkování covid-19.

 2. MARTA DRAHOKOUPILOVÁ napsal:

  Drahokoupilová Marta m.drahokoupilova@post.cz

 3. Naděžda Kujalová napsal:

  Tak jsem se registrovala na očkování je mi 78 let ,přišlo mi na meil, že registrace proběhla v pořádku a do dnes jsem nedostala žadnou zprávu jestli vůbec to očkování dostanu.První testování mám negativní.Každy den jezdím autobusem do prace, tak mám obavy.

 4. Jana napsal:

  Zaregistrovala jsem manžela 1.3. na očkování na covid.Dodnes nepřišla sms zpráva pin2.Co mám dělat.

  • Janina napsal:

   Také jsem zaregistrovala 1.3. manžela 72 let a už 3 týdny čeká na PIN 2. V Pardubicích.

  • BOHDANA napsal:

   JSEM UČITELKA MŠ,28.2.2021JSEM SE ZAREGISTROVALA DO CENTRÁLNÍHO SYSTÉMU ,TO JSME MĚLY UDĚLAT.!!!DO DNEŠNÍ DOBY NEPŘIŠEL 2.PIN K OČKOVÁNÍ!!ZJIŠTOVALA JSEM INFORMACE V OČKOVACÍM CENTRU, NA TEL.LINCE A BYLO MI ZDĚLENO,ŽE MUSÍM ČEKAT POKUD JSEM ZAREGISTROVANÁ.PTÁM SE ,PROČ NEJSME UČITELKY MŠ UŽ NAOČKOVANÉ A JE NÁS VÍCE V OKRASE KROMĚŘIŽ,KDYŽ JAKO PRVNÍ CHCE VLÁDA OTEVŘÍT MATEŘSKÉ ŠKOLY.KDY DOSTANEME TERMÍN OČKOVÁNÍ,KDO TO ZAŘÍDÍ!!DĚKUJI.

 5. Gabriela Zeman napsal:

  Dobrý den, mám dotaz, 27.2.2021 jsem se zaregistrovala do centrálního systému, už skoro měsíc čekám nad 2. PIN, jsem učitelka na ZŠ 1. stupeň a stále nemám další informace, kdy přijdu na řadu. Kdy prosím dostanu termín na očkování? Jak dlouho musí učitele, čekat na termíny, teď mají možnost se přihlásit další skupina lidí a budou mít přednost a co my učitelé? Děkuji

 6. Hana Rödlich napsal:

  zaregistrovala jsem se 27.3. na očkování.Jsem měsíc po ozařování, je mi 72 let.Dodnes mi nepřišla žádná SMS a stále čekám a nic se neděje

 7. Jarka napsal:

  je mi 61 a mám revmatoidní artritidu s vysokou zánětlivou reakcí a ID II stupně. Kdy se mohu zaregistrovat

 8. Samešová Marta napsal:

  Moje lékařka mi doporučila zaregistrovat se ze zdravotních důvodů, ačkoliv je mi 63 let.

 9. Rudolf Švec napsal:

  Dobrý den.Je mi 55 let.Přišel jsem o jednu ledvinu (zhoubný nádor) mám cukrovku II stupně a zvíšený tlak.Mám nárok na přednostní očkování i přesto,že mi můj ošetřujicí lékař naposlal žádný kod?Řadím se mezi ryzikovou skupinu? Děkuji

 10. Renáta Distlerova napsal:

  Chci se nechát na očkovat.

 11. Jana Chudobová napsal:

  Chci se nwchat očkovat před cestou do Velké Británie v květnu 2021.Jsem rošnák 1957.Kdy mám možnost uskutečnit očkování?

 12. Jan Swaczyna napsal:

  Dobrý den,mam jen německé občanství,bydlim trvalé v Břeclavi chci se nechat očkovat proti Covidu 19
  Můžu byt zařazen do seznámu pro očkování.Je mi 68 lét,před třema léty měl jsem operací chrubécho střeva kvůli nálezu.

 13. Marie Veselá napsal:

  Dobrý den. Moje sestra se ze zdravotních důvodů nemůže dostavit k lékaři na očkování. Má těžkou osteoporózu a bydlí ve 4. patře. Není schopná sejít dolů ze schodů. Nikdo ji nechce naočkovat doma. Jak postupovat dále? Bydlí v Tachově.

 14. Ludvová Alena napsal:

  Jsem ročník 1951 a chci se nechat naočkovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *