Očkovací centrum Praha O2 aréna

Očkovací centrum Praha O2 aréna

očkovací centrum Praha O2 aréna

Očkovací centrum pro COVID-19 vznikne v areálu O2 arény. Jedno z velkokapacitních očkovacích center v Praze vznikne v O2 universum v pražské Libni. Na Twitteru to v úterý uvedl premiér Andrej Babiš (ANO), který se byl na místě podívat. Jeho poradce a bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula dnes České televizi řekl, že centrum, v němž by se aplikovaly vakcíny proti covidu-19, by mělo být zprovozněno do konce ledna. Podle premiéra Andreje Babiše (ANO) by očkovací centrum mělo vzniknout v prostoru O2 universum, což je novější multifunkční kongresové centrum přilehlé k O2 areně s velkým sálem pro zhruba pět tisíc lidí.

Komplex O2 universum navazuje na O2 arenu z jižní strany, má rozlohu téměř 50 000 metrů čtverečních ve čtyřech podlažích. Halu vlastní a provozuje společnost Bestsport, která je členem skupiny PPF nejbohatšího Čecha Petra Kellnera.

Ministerstvo zdravotnictví dříve dostalo nabídku také v O2 areně nebo do Kongresového centra umístit nemocnici, jež byla nakonec postavena na výstavišti v Letňanech. Tehdejší ministr Prymula v říjnu uvedl, že většina prostoru O2 areny by byla nevyužitelná, neboť jej tvoří ochozy pro diváky.

Ministr Jan Blatný v polovině prosince říkal, že Česko velkokapacitní očkovací centra, jaká mají například v Německu, nepotřebuje. Nicméně regiony už podobné prostory začaly připravovat. Nejdál je zřejmě Brno, které už spustilo zkušební provoz na výstavišti, centrum buduje i Jihočeský kraj.

Podle Blatného se ale mělo očkovat hlavně v nemocnicích a jiné prostory měly být uvolněny až v případě, že tyto přestanou stačit. Velkokapacitní očkovací centra by podle něj stejně vyžadovala přítomnost zdravotníků a dodávky vakcín jsou uzpůsobeny tak, aby to nemocnice stíhaly.

Teoreticky se počítalo například s pražským výstavištěm v Letňanech, kde je nyní k využití připravena záložní nemocnice.

Prymula pro ČT uvedl, že Česko zatím naočkovalo 40 až 50 000 lidí. Ministerstvo zdravotnictví uvádí údaj 19 000. Toho číslo ale aktualizuje pouze jednou týdně ve čtvrtek.

ZDROJ: https://www.novinky.cz/domaci/clanek/prymula-ockovaci-centrum-bude-v-arealu-o2-areny-40347631

 

9 Odpovědi

 1. Jiří napsal:

  Nejde to ještě slozitejiJiri

 2. Roman napsal:

  Dobrý den,

  když jsem prodělala covi-19 od 1.3.2021 Mohu se nechat očkovat 7.5.2021?

  jsem již objednán

  Děkuji předem za info

 3. Milan napsal:

  Dobry den,
  Mam dotaz,prvni vakcinu Astra Zeneca jsem dostal v Londyne,muzu ted dostat druhu vakcinu v Praze,a jestli pak mi bude vystaveny COVID-PAS
  Dekuji

 4. Jamesbat napsal:

  Miles Davis Youre Under Arrest [url=https://mp3bump.info/j-b-smith-ever-since-i-have-been-a-man-full-grown.html]J B Smith Ever Since I Have Been A Man Full Grown[/url] Fontaines DC Dogrel

 5. Oksana napsal:

  Ockovani proti covid -19

 6. Šárka Konířová napsal:

  Dobry den jsem z pritelem objednana na ockovani 11.6. a chci se zeptat jedeme 30.6. na dovolenou do Chorvatska a vychazi to na 19 dni po ockovani a musi byt 22 dni. Co mame tedy delat?

 7. Markéta Šaldová napsal:

  Dobrý den , mám dotaz dcera 17 let jde na očkování může sama nebo s rodičem.
  Děkuji Šaldová Markéta

 8. Zlatica napsal:

  Dobrý den mám zájem se očkovat. Děkuji Macková

  • Eva Kotlorzová napsal:

   Dobrý den, jsem na očkování zaregistrována v Říčanech, kde je v současné době plná kapacita a musím čekat na výzvu. Můžu se zaregistrovát u Vás, jaké je pořadí, nejbližší termín očkování.
   Děkuji za odpověď.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *