Očkování proti COVIDU a alkohol

Očkování proti COVIDU a alkohol

Očkování proti COVIDU a alkohol

Nejprodávanější zboží:

    
České roušky 50 ks České FFP2 respirátory Antigenní RychloTEST  Angigenní test ze slin  
České roušky a FFP2 respirátory

Před očkováním proti covidu ani po něm by lidé neměli pít alkohol.

Aby očkování proti covid-19 bylo co nejúčinnější, lidé by se před jeho aplikací i po ní měli zříct alkoholu. Podle britských vědců alkohol mění složení bilionů mikroorganismů žijících ve střevech, což ovlivňuje i bílé krvinky včetně lymfocytů, které vysílají protilátky proti všem virům a jsou zodpovědné i za reakci organismu na ně.

Alkohol má negativní vliv na množství lymfocytů v krvi, tudíž i následná odpověď imunitního systému na vakcínu je omezená. Podle zjištění britské specialistky na urgentní medicínu Ronx Ikhariové po vypití tří sklenek prosecca dochází až k 50% snížení počtu lymfocytů v krvi.

Lymfocyty přitom tvoří 20-40 % celkového počtu bílých krvinek a jsou koncentrované v centrálních lymfatických orgánech a tkáních, tedy ve slezině, mandlích a lymfatických uzlinách, kde pravděpodobně dochází i k počáteční imunitní reakci na vakcínu.

„Při snížení počtu lymfocytů v těle tedy může dojít ke slabší odpovědi organismu,” upozorňuje pro Daily Mail imunoložka Sheena Cruickshanková z Manchesteru.

Lymfocyty mají podle týmu vědců z čínského Wu-chanu v imunitním systému zásadní význam, protože určují imunitní odpověď, ale i paměť na infekční mikroorganismy a jiné cizí látky, jako je právě virus SARS-CoV-2.

ZDROJ: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/pred-ockovanim-proti-covidu-ani-po-nem-by-lide-nemeli-pit-alkohol-40346835

 

5 Odpovědi

 1. Eva Pitříková napsal:

  očkuje se uvás na covid

 2. Milada napsal:

  Mohu mít týden po očkování proti covidu pozitivní antigenní test.

 3. VERA ZICAKOVA Zincakova napsal:

  Mam dotaz ,jak dlouho pred ockovanim a po nem nepit alkohol ,aby vse bylo ucinne .Dekuji Zincakova

 4. VERA ZICAKOVA Zincakova napsal:

  Ptam se na alkohol,nebot mam 1.6.narozeniny oslavu ,jinak nepiji ,prosim nezverejnit jmeno ,dekuji Zincakova

 5. Andrea napsal:

  Dobrý den , musela jsem být přeočkování proti tetanu z důvodu úrazu , přeočkování proběhlo po 5 letech . Za jak dlouho mužů jít na očkovani proti Covidu 19 . Děkuji

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *