COVIDpass

COVIDpass

Nejprodávanější zboží:

    
České roušky 50 ks České FFP2 respirátory Antigenní RychloTEST  Angigenní test ze slin  
České roušky a FFP2 respirátory

Registrací v systému CovidPass získáte:

 • jedinečnou možnost vyhledání nejbližšího odběrného místa, které provádí testy na Covid-19, s možností rezervace vyhotovení testu
 • možnost okamžitého online zaslání žádanky na test
 • kdykoliv k dispozici výsledky vašich testů pro potřeby prokázání se
 • validní informaci o vaší bezinfekčnosti
COVID PASS APLIKACE
COVID PASS

Důležité: Při používání systému CovidPass nejste žádným způsobem sledováni, ani není zaznamenáván váš pohyb či kontakty. 

BigBoard spouští aplikaci CovidPass

COVID PASS

Společnost CovidPass spustila aplikaci, která prokazuje bezinfekčnost uživatele na koronavirus nebo jiné onemocnění. Aplikace se zabezpečenou databází s výsledky testů slouží v počítači nebo na mobilu jako doklad, že uživatel testem prošel a navíc v případě potřeby zajistí nejbližší testovací místo. Postupně by měla zahrnovat desítky odběrných míst s denní kapacitou přes deset tisíc testů. Stát se zatím na řešení nijak nepodílí, jeho tvůrci ale jednají o možném napojení na centrální registry.

„CovidPass je pro všechny zájemce zdarma a v současné době mají k dispozici systém pracující na webovém rozhraní. V brzké době bude ke stažení také aplikace pro všechny operační systémy chytrých mobilů. Již nyní ale mohou uživatelé i v mobilních telefonech naplno využívat všechny funkce systému,“ uvedl jednatel CovidPassu Marek Pavlas.

Aplikace po otestování uživatele vygeneruje unikátní QR kód. Pomocí něj se kontrolní orgán dostane k výsledkům testu. Vedle prokázání bezinfekčnosti a vyhledání testovacích míst aplikace poskytne i aktuální informace o platných opatřeních týkajících se jak Česka, tak zahraničí. 

Nyní aplikace podle Pavlase nemá vytvořený mechanismus, aby tvůrcům přinášela nějaké příjmy, i když do budoucna to nevyloučil. Její vytvoření a rozjezd financoval provozovatel venkovní reklamy BigBoard.

Podle vládního zmocněnce pro vědu a výzkum ve zdravotnictví a epidemiologa Romana Prymuly je systém CovidPass důležitý a efektivní nástroj pro boj s nákazou COVID-19. „Pro budoucnost, a stejně tak před hrozbou druhé vlny, je klíčové zapojit všechny chytré nástroje, které sníží riziko přenosu nákazy a umožní chod společnosti i státu bez drastických opatření. Tím je myšlena například úplná karanténa a podobně. Jsem přesvědčen, že pro boj s virovými nákazami je potřeba takového de facto imunitního pasu zcela klíčová,“ podotkl Prymula.

CovidPass spolupracuje například se společností GHC Genetics, která již nyní zajišťuje dostatečnou kapacitu pro testování. GHC tento týden otevřela své odběrné pracoviště přímo na pražském Letišti Václava Havla a je připravena pružně reagovat na aktuální epidemiologickou situaci a přidávat další odběrová místa.

CovidPass má podle tvůrců potenciál vytvořit mezinárodní standard pro proces testování a následné prokazování výsledků, umí pomoci s výběrem bezpečné destinace nebo i pomoci s otestováním v případě návštěvy rizikové destinace. Využitelný bude i pro všechny další epidemie nebo pandemie.

CovidPass má usnadnit cestování. Česko jedná o možnosti prokázat neinfekčnost pomocí speciální aplikace

Pokud se v těchto dnech chystáte na dovolenou třeba do Řecka, je možné, že si právě vy vytáhnete černého Petra a namátkové otestování na koronavirus, které země při vstupu vyžaduje, padne na vás. Vyhnout se několikahodinové izolaci a testování by se čeští turisté mohli díky aplikaci CovidPass s QR kódem dokazujícím, že jejich test na koronavirus je negativní.

Právě tento systém má cestování v rámci Evropy v mnohém usnadnit. Podle ministerstva zahraničí totiž lze předpokládat, že s rostoucím výskytem nákazy budou i nadále některé země potvrzení o neinfekčnosti na onemocnění covid-19 vyžadovat.

„Budeme s členskými státy jednat o tom, aby tato aplikace byla obecně uznávána, budou to řešit naše ambasády,“ řekl včera ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček.

Jednání by měla proběhnout v nejbližších týdnech. „Některé země neuznávají všechny typy testů a dochází i ke komplikacím v tom, že si testy v papírové podobě nemohou ověřit. Proto bychom rádi, aby byl CovidPass plně verifikovatelný. Pak odpadá i riziko, že někde papírový důkaz o negativním testu ztratíte, a jsou z toho akorát problémy,“ dodal k cestovatelskému komfortu.

Vstup na území států, kde vyšetření pomocí PCR testu vyžadují, by tak s CovidPassem mohl být snazší i ověřitelnější.

QR kód pro CovidPass.

Systém CovidPass spustila stejnojmenná společnost na konci června. „Sám jsem strávil v domácí karanténě s koronavirem 52 dnů a měl jsem dost času se seznámit s tím, jak tu vše fungovalo,“ řekl novinářům autor aplikace Marek Pavlas. Správná cesta pro dobu koronavirovou je podle něj spíše ve využití moderních technologií než v nošení roušek a mytí rukou, což považuje za „prostředky ze středověku“.

CovidPass zatím funguje jako bezplatná webová stránka upravená hlavně pro mobilní telefony. Po zaregistrování si člověk vyhledá nejbližší odběrové místo, podobně jako když hledá hotel. „Najdete si místo, které vám vyhovuje lokalitou, cenou i rychlostí zpracování testu. Pak se uživatel pomocí aplikace u laboratoře předobjedná,“ popsal Pavlas. V současnosti CovidPass spolupracuje se dvěma laboratořemi s 10 sběrnými místy, pokud zájem o aplikaci naroste, přibudou další. Akreditovaná laboratoř pak vloží zabezpečeným kanálem výsledek testu do sdílené databáze.

„Klíčový je systém, který vygeneruje QR kód s výsledkem vašeho testu, jímž se v cizině prokážete, a je jen na vás, komu jej ukážete,“ dodal Pavlas s tím, že pohyb uživatele ani jeho kontaktů není nijak sledován. CovidPass vidí jako efektivní řešení v době, kdy ve společnosti roste averze vůči plošným opatřením.

„Věřím, že se ministru Petříčkovi podaří domluvit se státy, které budou vyžadovat negativní test na koronavirus, že tento způsob prokazování budou uznávat,“ podotkl Pavlas.

CovidPass nyní běží samostatně a stát není do systému zatím nijak zapojen, to se má ale v příštích měsících změnit a společnost podle Pavlase hledá cestu, jak CovidPass napojit i do státního registru. Samotnou aplikaci zatím využívá několik stovek Čechů.

Vládní zmocněnec pro výzkum ve zdravotnictví Roman Prymula ale vidí zásadní výhodu i ve využití na hromadných akcích, pokud na nich bude docházet k omezení počtu účastníků. „QR kód s negativním testem by mohl zajistit vstup,“ řekl včera Prymula.

Nemuselo by tak docházet k rušení festivalů či omezování počtu účastníků. Ve světě se podle něj řeší tři způsoby, jak elektronicky prokázat, že člověk nikoho nemůže nakazit. Imunitní pas o prodělání nemoci ani potvrzení o protilátkách ale Prymula kvůli nejasné neinfekční době nevidí jako řešení. Naopak mapování pomocí PCR testu vítá.

Nejnovější informace v kapse

Díky aplikaci se navíc cestující do zahraničí dostane k aktuálním informacím o bezpečnostních opatřeních nejen v nejnavštěvovanějších zemích. „To bude možné právě díky spolupráci s ministerstvem zahraničí a ministerstvem vnitra. Kdyby se celý systém uplatnil v masovějším měřítku, výrazně by usnadnil cestování,“ myslí si autor Marek Pavlas.

Aktuálně se podle ministra Petříčka žádný další stát Evropské unie nechystá Česko zařadit na seznam méně bezpečných zemí.

„Naopak Lotyšsko a Estonsko nás znovu zařadily mezi státy bezpečné. I Slovinsko minulý týden zrušilo výjimku pro občany Moravskoslezského kraje,“ dodal Petříček s tím, že nejbližší jednání v Bruselu mají směřovat ke sjednocení bezpečnostních pravidel členských států.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/covidpass-ma-usnadnit-cestovani-cesko-jedna-o-moznosti-prokazat-neinfekcnost-pomoci-specialni-aplika.A200721_220327_ln_domov_ele

ZDROJ: https://www.e15.cz/byznys/technologie-a-media/bigboard-spousti-aplikaci-covidpass-1371145

 

7 Odpovědi

 1. Lubomír Klemsa napsal:

  Vlastním už dva měsíce certifikát o provedeném očkování na Covid 19.Je to totéž ,jako Covid Pas? Pokud jde o jiný doklad,chci vědět,kde je možno pas získat/resp.koupit/? Očkování jsem absolvoval ve FN Olomouc.

 2. Jaroslav Doffek napsal:

  Dobrý den,chtěl bych se informovat jestli stači po druhém očkováni dokument s QR codem pro vycestování do zahraniči EU

 3. Josef Fanta napsal:

  Mám certifikát o očkování, jak mám získat covidpass, chce to po mě nějaké jméno a heslo. Kde ho mám vzít.

 4. Josef Fanta napsal:

  Kde mám získat jméno a heslo k získání covidpassu.

 5. Marcela žižková napsal:

  Bude obsahovat i informaci o dokončeném očková ní,které by mělo fungovat stejně jako negativní test?

 6. Milan napsal:

  Covidpass, do kterého nelze vložit informaci o provedeném
  dvojitém očkovámńí proti covid-19 je uživateli přesně „na nic“
  Funkce – zjistit kam na testy je mně k ničemu, to si najdu na webu,

 7. Petr Šrámek napsal:

  Kde mohu stáhnout do telefonu kovid pás.Mam Android

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *