TIK TOK Video vlády za půl miliónu 500.000 Kč

TIK TOK Video vlády za půl miliónu 500.000 Kč

tik tok za pul milionu
RESPIRÁTOR FFP2

Vláda si zřídila TikTok, kde bude vystupovat Anna Šulc. Za propagaci zaplatila 500 000 korun. Peníze podle tvrzení Úřadu vlády nejsou určeny influencerům, ale na reklamní podporu kampaně, kterou dělají zdarma

VIDEO VLÁDY na TIK TOK za půl miliónu 500.000 Kč

Vláda Andreje Babiše (66) vstoupila na sociální síť TikTok. O propagaci se za 500.000 korun starají tiktokeři Anna Šulcová a Jakub Gulab. Část veřejnosti vstup na TikTok kritizuje kvůli tomu, že jde o promrhané peníze. Opoziční politik Miroslav Kalousek (60) byl poměrně smířlivý. „Ve srovnání s tím zoufalstvím, co vláda předvádí kolem očkování, je toto marginálie,“ uvedl pro ŽivotvČesku.cz člen TOP 09.

„Strakovka je prý ode dneška i na TikToku, sice nevím, co to je, ale doma mi to občas ukazují děti. Sledujte,“ propagoval TikTok na svém twitterovém profilu premiér Andrej Babiš.

Jakub Gulab má na Instagramu 80 tisíc sledujících, Anna Šulcová pak více než 850 tisíc fanoušků. Vláda si slibuje, že přes TikTok dokáže komunikovat s nejmladší generací.

Na smlouvu mezi vládou a Jakubem Gulabem upozornil projekt Hlídač státu. Smlouva byla uzavřena mezi firmou Medialer (majitelem je právě Gulab) a Úřadem vlády, za který smlouvu podepsal šéf komunikace Vladimír Vořechovský.

Část veřejnosti projekt kritizuje. Ozval se například známý youtuber Karel Kovář, kterého veřejnost zná pod přezdívkou Kovy. „Pardon, já se 8 let snažím k podobným věcem nevyjadřovat, ale 500 tisíc na TikTok z veřejných peněz na kampaň pro vládu s agenturou (=pochybný tiktoker s litrem vkladu) je fakt mimo. V téhle době, kdy se stát zadlužuje na desetiletí. Úžasný. Až budu příště platit daně, juchnu si,“ uvedl Kovy na Twitteru.

Opoziční politik Miroslav Kalousek, který vládu dlouhodobě kritizuje, projevil k TikToku smířlivý postoj, ale vládu přesto kritizoval. „Kdyby to bylo to jediné, co bych vládě mohl vytknout, tak bych byl šťastný. To je opravdu marginálie ve vztahu k tomu zoufalství, co vláda předvádí při očkování a při covidové situaci,“ uvedl pro ŽivotvČesku.cz Miroslav Kalousek.

Za 500.000 korun by mělo být natočeno devět příspěvků, které se dostanou nejen na TikTok, ale také na YouTube a Instagram. V dalších výstupech by se měli objevit epidemiolog Petr Smejkal, imunolog Zdeněk Hel, viroložka Ruth Tachezy, bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula i současný ministr Jan Blatný.

Úřad vlády ČR vstoupil na sociální síť TikTok. Ve čtvrtek to oznámila na svém twitterovém účtu. To by nebylo až tak neobvyklé, kdyby zároveň s tím Hlídač státu neupozornil na smlouvu s částkou 500 tisíc korun, která založení tiktokového účtu doprovází a je podepsána se společností, která vznikla na konci loňského roku. 

Tvářemi kampaně, která poběží na TikToku budou mladí influenceři  Anna Šulcová a Jakub Gulab. Podle Úřadu vlády ČR povedou online kampaň, prostřednictvím níž budou vyvracet dezinformace o očkování na Covid-19. Série videí bude vycházet na sociálních sítích Instagram, Twitter, Facebook, YouTube a TikTok. Začne se v pátek 29. ledna a skončí v polovině února.

„Strakovka je prý ode dneška i na TikToku, sice nevím, co to je, ale doma mi to občas ukazují děti,“ napsal na svůj Twitter premiér Andrej Babiš. Čínská sociální síť, proti které vystupuje například americká administrativa, kvůli podezření ze sběru dat z čínské strany, je přitom součástí kontraktu mezi společností Medialer a Vládou v hodnotě 500 tisíc korun bez DPH. Dalšími položkami jsou nákup reklamního prostoru na YouTube a Instagramu.

Majitelem společnosti Medialer je influencer Jakub Galub. Za Úřad vlády inkriminovanou smlouvu podepsal šéf komunikace Vladimír Vořechovský, bývalý mluvčí hnutí ANO. Společnost Medialer podle informací Hlídače státu sídlí v panelovém domě na pražském Chodově a založena byla až loni v listopadu s vkladem 1 000 korun. Krátce po svém založení dostala tuto zakázku, jinou se státní správou nemá. 

Podle Úřadu vlády ČR připravili influenceři Šulcová a Gulab kampaň zdarma. Publikováno pude sedm krátkých videí o dezinformacích, v nichž budou oni sami vystupovat. Smlouva podepsaná se společností Jakuba Gulaba na částku 500 tisíc korun je, podle tvrzení Úřadu vlády, určena výhradně k nákupu reklamního prostoru na sociálních sítích.

ZDROJ: https://refresher.cz/94146-Vlada-si-zridila-TikTok-kde-bude-vystupovat-Anna-Sulc-Za-propagaci-zaplatila-500-000-korun

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *