Tisková konference vlády

Tisková konference vlády

levné respirátory KN95

Vláda schválila dvouměsíční zrušení DPH pro respirátory FFP2. Podle některých vědců můžou efekt mít i dvě roušky.

Tiskové konference po jednání vlády.

Kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) v pondělí jednal o zrušení daně z přidané hodnoty (DPH) u respirátorů kategorie FFP2, jejichž nošení na rizikových místech vláda doporučuje. Brífink po jednání je naplánovaný na 16. hodinu, Novinky ho budou vysílat živě.

Návrh na snížení DPH u respirátorů přinesla na vládu šéfka státní kasy Alena Schillerová (za ANO). Ta také v České televizi řekla, že apeluje na výrobce a prodejce, zejména řetězce, aby zrušení daně promítli do cen respirátorů pro zákazníky.

Ke snížení nebo zrušení 21procentní DPH na ochranné pomůcky proti šíření koronaviru vyzvali vládu výrobci respirátorů. Vláda na čtvrtečním jednání totiž doporučila používání respirátorů na rizikových místech, povinnost nosit respirátory FFP2 nebo KN95 mají od soboty instruktoři i žáci autoškol.

Kabinet se pak také zřejmě vyjádří i k aktuální epidemiologické situaci. Počty nově nakažených i hospitalizovaných totiž neklesají, přestože je v Česku téměř vše zavřené. Ve čtvrtek tak vláda rozhodla o zpřísnění opatření. Lidé, kteří se chtějí ubytovat, musí mít potvrzení zaměstnavatele či zákazníka, že jde o služební cestu, zrušena byla také výjimka pro trhy.

O víkendu se také mluvilo o možné výměně ministra zdravotnictví. ČT uvedla, že by ministr Jan Blatný (za ANO) měl opustit do 14 dnů funkci. Vystřídat by ho mohl v křesle Babiš s tím, že by se bývalý ministr Roman Prymula stal nyní výkonným ministrem.

Tyto spekulace ale již vyvrátili Babiš i Prymula. Prezident Miloš Zeman uvedl, že o nich neslyšel, přesto by ale ve funkci opět rád viděl Prymulu.

ZDROJ: https://www.novinky.cz/koronavirus/clanek/vlada-jednala-o-koronaviru-cekame-na-tiskovou-konferenci-40349575

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *