Koronavirus aktuálně v ČR

Nejprodávanější zboží:

    
České roušky 50 ks České FFP2 respirátory Antigenní RychloTEST  Angigenní test ze slin  
České roušky a FFP2 respirátory

Koronavirus COVID19 aktuálně v ČR

Bezplatná informační linka ke koronaviru 1221.  je k dispozici v pracovních dnech od 8 do 19 hodin a o víkendu od 9 do 16.30 hodin.

Aktuální informace k očkování proti COVIDu

PODROBNÝ NÁVOD očkování Centrální rezervační systém krok za krokem.

Očkování proti COVID-19 – registrace na očkování proti COVIDU.

Telefonní linka pro očkování seniorů v Ostravě.

Certifikát očkování COVID-19.

PES protiepidemický systém

ZDROJ: covid-19.cz

Vláda prodloužila nouzový stav o dalších 30 dnů, přísnější opatření začnou platit od 27. prosince

Nouzový stav v České republice, vyhlášený kvůli pandemii koronaviru SARS-CoV-2 bude platit prozatím do 22. ledna 2021. O jeho čtvrtém prodloužení, a to na 30 dnů, na základě předchozího souhlasu uděleného Poslaneckou sněmovnou rozhodla vláda Andreje Babiše na mimořádném jednání ve středu 23. prosince 2020. Rozhodla rovněž o zpřísnění přijatých krizových opatření s ohledem na přechod do stupně 5 protiepidemického systému PES, k němuž dojde v neděli 27. prosince. Tisková zpráva (23. 12. 2020)

Index rizika PES je na hodnotě 81, nejhorší je situace v Karlovarském kraji

Souhrnný index rizika pro Českou republiku je podle protiepidemického systému na hodnotě 81. Hodnota odpovídá pátému pohotovostnímu stupni. Vláda ČR proto projednala přesun právě do tohoto stupně. Pro toto rozhodnutí byla kromě rizikového skóre důležitá také situace ohledně intenzivní péče v nemocnicích. Tisková zpráva (23. 12. 2020)

Antigenní testy jsou rychlé a spolehlivé, výsledek je k dispozici maximálně do 30 minut

Ministerstvo průmyslu a obchodu ve spolupráci s Ministerstvem zdravotnictví připravilo leták určený zejména pro zaměstnavatele k antigennímu testování. Antigenní testy by se měly primárně používat u osob s příznaky covid-19. Testy jsou určeny pro profesionální užití. Provádět je musí vyškolený zdravotnický personál, který má povinnost zápisu údajů a výsledků provedených testů do zdravotnických informačních systémů. Tisková zpráva (22. 12. 2020)

Ministerstvo zdravotnictví informuje o opatřeních pro cestovatele z Velké Británie a Severního Irska

Vzhledem k epidemické situaci ve Velké Británii a Severním Irsku vydalo Ministerstvo zdravotnictví ochranná opatření, která stanovují podmínky po cestovatele z těchto lokalit. Všechny osoby vracející se z těchto zemí musí podstoupit PCR test, nebo nastoupit do karantény. Do té doby je až na výjimky omezený jejich volný pohyb na území ČR. Tisková zpráva (21. 12. 2020)

Dánsko vypadne ze seznamu zemí s nízkým rizikem nákazy, Španělsko bude oranžové

Ministerstvo zdravotnictví na základě dostupných dat z Evropského střediska pro prevenci a kontrolu nemocí (ECDC) aktualizovalo seznam zemí s nízkým rizikem nákazy. Od pondělí 21. 12. ze seznamu vypadne Dánsko a po návratu tak bude povinné podstoupit PCR test nebo nastoupit do karantény a také vyplnit příjezdový formulář. Do oranžové kategorie se přesune Španělsko. Tisková zpráva (18. 12. 2020)

Podle poloviny Čechů by se mělo nechat očkovat co nejvíc lidí, ukázal průzkum

Třicet devět procent lidí má zájem nechat se očkovat proti nákaze covid-19. Nejčastěji jde o muže, lidi starší 60 let a obyvatele velkých měst. Naopak proti je aktuálně 45 %. Odmítavý postoj k očkování je pak častější u lidí ve věku 30 až 44 let. Vyplývá to z údajů agentury STEM, která pro Ministerstvo zdravotnictví (MZ ČR) výzkum vypracovala. Podle ní mají i o testování větší zájem lidé nad šedesát let a celkově se k němu pozitivně staví 42 % dotazovaných. Největší zájem o testování je v Praze. Nejméně pak v Pardubickém, Královehradeckém nebo třeba v Olomouckém kraji. Tisková zpráva (14. 12. 2020)

ZDROJ: https://koronavirus.mzcr.cz/