Očkování učitelů

Očkování učitelů

Nejprodávanější zboží:

České roušky 50 ksČeské FFP2 respirátoryAntigenní RychloTEST Angigenní test ze slin 
České roušky a FFP2 respirátory

Česko chce naočkovat učitele. Registrace začne 1. března

V ten samý den, kdy by do škol měly nastoupit závěrečné ročníky a začít testování žáků, by se měla také otevřít registrace na vakcínu pro všechny učitele. Tedy v pondělí 1. března. O dobrovolném očkování učitelů se podle informací Seznam Zpráv rozhodlo na středečním Ústředním krizovém štábu.

„Ano, učitelé se budou moci od 1. 3. registrovat k očkování,“ potvrdil Seznam Zprávám hejtman Libereckého kraje Martin Půta. Termín Seznam Zprávám potvrdil také Vladimír Dzurilla, vládní zmocněnec pro IT a člen Centrálního řídicího týmu, který se spolupodílí na provozu registračního systému.

I šéf Asociace krajů, jihočeský hejtman Martin Kuba, potvrdil, že debata o očkování učitelů se intenzivně vede. Ostatně byla to jedna z podmínek, kterou si hejtmani kladli za žádost o vyhlášení nouzového stavu směrem k vládě.

„Podle mého názoru by se mělo začít s očkováním učitelů podle věku – od nejstarších,“ řekl Kuba.

Nedůvěra k vakcíně AstraZeneca

Podle informací Seznam Zpráv se zvažuje, že pro pedagogy bude určena vakcína od firmy AstraZeneca. Potvrdil to hejtman Pardubického kraje Martin Netolický.

„Ano, AstraZeneca pro učitele. Problém ale je, že vakcína má takové promo, že ji nechtějí senioři, ale jak jsme zaznamenali, tak ani učitelé z našeho kraje z toho nejsou nadšeni,“ řekl Seznam Zprávám Netolický.

Vakcíny od AstraZeneky by měl Pardubický kraj obdržet příští týden. „Ale nevíme, komu to dáme. Problém vakcínu udat mají i ty kraje, které dostaly mimořádnou dodávku. Stěžovaly si, že vakcínu nikdo nechce,“ doplnil.

To přiznává i hejtman Kuba, podle něj musí ministerstvo zdravotnictví vyřešit, jak s AstrouZenekou postupovat. „Protože se po mediálních výstupech ukazuje, že ji senioři ne vždy chtějí. Mohla by se tak používat pro mladší ročníky, což jsou teď pedagogové,“ uvedl.

Podle klinických studií je účinnost vakcíny AstraZeneca nižší než účinnost očkovacích přípravků konkurenčních firem. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) ale ve středu řekl, že k obavám z této očkovací látky není důvod. Podle něj je spolehlivá a chrání očkované před závažným průběhem nemoci a úmrtím.  ZDROJ: https://www.seznamzpravy.cz/clanek/registrace-ucitelu-k-ockovani-zacne-1-brezna-nabizi-se-astrazeneca-142986

Plaga: Učitelé se asi od března budou moci očkovat proti covidu

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *