Dětský respirátor FFP2

Dětský respirátor FFP2

Dětský respirátor FFP2

Dětský respirátor FFP2

JC dětský respirátor FFP2 černý respirátor s certifikátem CE.

Balení obsahuje 10 kusů, samostatně zabalených dětských respirátorů FFP2 po 1 ks.   

 • 5 filtračních vrstev
 • dlouhé gumičky za uši
 • vytištěné CE na resp.
 • česká krabička
 • zašitá spona na nos
 • každý kus zabalen v sáčku zvlášť

Doplňkové parametry

Kategorie:Respirátory
Filtrační třída:FFP2
Typ ochranné pomůcky:respirátor / polomaska
Počet kusů:10
Výdechový filtr:ne
Jednorázové:ano
Barva:černá
Dětská:ano
Uchycení:za uši

JC respirátor třídy FFP2 s certif. CE černý 10ks

V aktuální situaci je ochrana dýchacích cest klíčovou proti šíření zákeřného viru COVID-19. Pomůžeme vám se chránit!

 1. 5 filtračních vrstev
 2. dlouhé gumičky za uši
 3. vytištěné CE na resp.
 4. česká krabička
 5. zašitá spona na nos
 6. každý kus zabalen v sáčku zvlášť
 • Nošením certifikovaného respirátoru FFP2 snížíte šanci, že se nakazíte a zároveň omezíte šíření nákazy mezi své okolí.
 • CE 2797
 • EN 149:2001+A1:2009
 • Produkt splňuje přísné normy na výrobu, je sterilizován a je hygienicky balen po jednom kusu.
 • Ergonomický tvar pro lepší přilnavost k dospělému obličeji
 • Filtrace s nízkou impedancí poskytuje ochranu před bakteriemi, kapénkami a prachovými částicemi
 • Nížší úroveň počátečního tlaku pro snadnější dýchání
 • Kovová páska v oblasti nosu pro lepší dosah a výtečnou těsnost
 • Nelze použít v prostředí s koncentrací kyslíku pod 19,5 %
 • Obsah balení 10ks
 • Barva: černá

Určeno k jednorázovému použití s dobou skladování v rámci 2 let od data výroby.

JAK O RESPIRÁTOR PEČOVAT?

Respirátor je většinou jednorázová pomůcka, kterou je třeba po použití nebo po kontaminaci zlikvidovat. Pokud nedojde k poškození respirátoru, pohybuje se doba použitelnosti v řádu hodin, většinou vydrží osmihodinovou směnu. Respirátor lze opakovaně sundat a znovu nasadit, ale je třeba manipulovat s ním tak, aby se člověk nedotýkal přední části a nekontaminoval respirátorem povrchy. Respirátor se ovládá za tkanice či za gumičky. Respirátory nejsou určené k dezinfekci.

SPRÁVNÉ NASAZENÍ MASKY

Před prvním použitím je nutná důkladná hygiena rukou pomocí mýdla a teplé vody. Po umytí rukou přiložte vrchní část respirátoru k obličeji a následně přitlačte na obličej jeho spodní část. Když respirátor dokonale přilne k vaší tváři, upravte elastické popruhy tak, aby ho udržovali v bezpečné poloze.

Správně nasazená ochranná maska musí těsně doléhat k obličeji a má zakrývat ústa, nos i bradu. Muži by měli být oholení, protože brada může způsobit netěsnosti. Při snímání masky se dotýkejte pouze popruhů, ne části, která filtruje vzduch.

UCHOVÁVÁNÍ RESPIRÁTORŮ

Ideálním řešením je uzavřít čisté respirátory do uzavíratelné plastové krabice, která byla před vložením respirátorů dezinfikována. Případně lze vložit respirátory do uzavíratelných igelitových sáčků. Pamatujte však, že při jakékoliv manipulaci s čistými respirátory byste měli mít dezinfikované ruce (případně používat jednorázové rukavice).

Povinné nošení respirátoru. Nejprodávanější povinné FFP2 respirátory:

České roušky a FFP2 respirátory

Kde koupit dětský respirátor FFP2, FFP3?

Co mají nosit děti? ‚Na obličejíky se respirátory nevyrábějí, alternativa je rouška,‘ doporučil Blatný 

Od úterý začnou v Česku platit zpřísněná opatření. V obchodech nebo v MHD budou místo látkových roušek povinné respirátory. Není ale jasné, zda nová nařízení budou platit i pro děti. Ministerstvo zdravotnictví vyhlášku zveřejní až v pondělí. „Protože se jedná o mimořádné opatření, které je stále ještě v době krizového zákona, tak je potřeba, aby ho napřed vzala na vědomí vláda,“ vysvětluje šéf resortu Jan Blatný (za ANO) pro Radiožurnál. Minimálně do pondělního odpoledne nebude jasné, kde bude povinné nosit respirátor a kdo bude mít výjimku z jeho nošení. Kromě certifikovaných respirátorů nová opatření připouští také použití nanoroušek nebo dvou chirurgických roušek na sobě.

„Já se o to prosazení snažím poměrně dlouhodobě. To není nic tajného. V pátek se na vládě podařilo na tomto dohodnout. Jedná se o mimořádné opatření, které je stále ještě v době platnosti krizového zákona, proto je potřeba, aby ho napřed vzala na vědomí vláda. Takže z tohoto důvodu ani já nemohu jinak postupovat,“ vysvětlil ministr Blatný, proč lidé ještě neznají přesné znění nařízení.

Šéf resortu zdravotnictví v neděli dále zopakoval, že povinnost nosit respirátory nebo dvě na sobě nasazené chirurgické roušky bude platit například v hromadné dopravě nebo v nemocnicích. Radiožurnálu také sdělil, že by byl rád, aby tato povinnost platila i ve školách pro pedagogické i nepedagogické pracovníky.

„Mým záměrem je, aby tato povinnost byla zavedena i na pracovištích, ale toto je potřeba vyřešit i po právní stránce. Pro pedagogické i nepedagogické pracovníky je jedna z možností, kterou vřele doporučuji, aby využili očkováni,“ uvedl Blatný.

Respirátory pro děti?

Jak bude specifikované nařízení nošení respirátorů pro děti, ministr neupřesnil. „Určitě pro děti do 15 let je tam alternativa roušek, protože na dětské obličejíky se respirátory nevyrábějí,“ řekl pouze. Jestli ale i děti budou muset mít na sobě nasazené dvě roušky, jako to bude u dospělých, nebo pro ně bude platit výjimka, ministr sdělit nechtěl.

Pro lidi ze sociálně slabší skupiny je podle Blatného připravován návrh ministerstvem práce a sociálních věcí. „Do jednotlivých okresů budou distribuovány roušky ze Státních hmotných rezerv, to podle mých informací řeší pan vicepremiér Jan Hamáček. A snažíme se, aby alespoň pro určitou část lidí, kteří jsou sociálně slabí, byla zajištěná dodávka respirátorů. Už jsem viděl v systému dokumentů, které předkládá vláda, že to bude navrhovat ministerstvo práce a sociálních věcí,“ sdělil. Kdy a kolik jich bude, ale neupřesnil.

Že respirátory pro děti neexistují? Omyl. Jak vybavit potomky na nové nařízení

Jeden z největších symbolů české koronavirové krize bude brzy ze hry. Počínaje čtvrtkem totiž vláda zakázala na frekventovaných veřejných místech podomácky vyrobené látkové roušky. Povinné budou respirátory či nanoroušky, dočasnou alternativou mohou být i dvě chirurgické roušky na sobě. A nařízení se vztahuje také na děti od dvou let.

Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného však nejsou respirátory v dětské velikosti dostupné, proto je děti do 15 let nemusí nosit. Obchody však nabízejí dětské respirátory s čínskou normou a označením KN95.

„Na respirátory se vztahuje pracovní norma, takže logicky dětské respirátory třídy FFP2 nemohou existovat. Respirátory KN95 se u nás nemají vůbec prodávat, nemají evropskou certifikaci, takže je to nelegální. Čínská norma GB 2626 totiž testuje filtrační účinnost KN95 pouze kuchyňskou solí v aerosolu tvořící miniaturní krychličky. Evropská norma EN 149 předepisuje test nejen aerosolem pevných částic, ale také parafinovým olejem. Ten tvoří v aerosolu miniaturní kulové kapičky, které mikroskopické kapénky s virem simulují podstatně věrněji,“ řekl pro Lidovky.cz Jiří Kůs, předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR. 

Dětské respirátory s označením KN95 přitom prodává hned několik českých e-shopů. Většinou jde o produkty s veselým potiskem. „Zájem je obrovský. Zákazníci nám pořád volají a ptají se, kdy naskladníme. Už se mi o tom opravdu i zdá. Certifikace ale nikoho nezajímá. Potřebují je pro děti do škol a je velmi obtížné je sehnat. My jsme to objednali úplně náhodou a netušili, co nastane. Pořád jenom doobjednáváme. Nedělám nic jiného, jenom řeším respirátory,“ reagovala pro Lidovky.cz obchodní ředitelka internetového obchodu Amispol Andrea Hájková.

Balíček deseti dětských respirátorů nabízí za 132 korun. Evropskou normu sice nesplňují, ale vláda je ve svém nařízení doporučuje.

Kůs považuje za nejlepší variantu pro děti nanovlákennou roušku v dětské velikosti. Balíček deseti kusů dětských nanoroušek od značky Spurtex vyjde asi na 690 korun. „Potom je ještě jedna varianta. Prodávají se samostatné nanofiltry, což je takový vyseknutý obdélník nanomembrány a používá se to do roušek s kapsami. Rodiče by mohli ušít roušku s kapsou přímo na obličej dítěte a vložit filtr. Problém je však v tom, že zakázali podomácku vyrobené ústenky,“ vysvětlil Kůs.

Povinně respirátor FFP2 od čtvrtka

Uvnitř veřejných budov budou lidé muset podle ministerstva zdravotnictví od čtvrtka nosit respirátor minimálně třídy FFP2 nebo KN95 bez výdechového ventilu, nanoroušku nebo dvě zdravotnické obličejové masky, jimž se říká chirurgické roušky, na sobě.

Povinné budou v obchodech, provozovnách služeb, na zastávkách či v prostředcích hromadné dopravy nebo na letištích, dále ve zdravotnických zařízeních, kde se poskytuje ambulantní péče, nebo u zaměstnanců v pobytových zařízeních sociálních služeb. Nosit se budou muset také v autech, pokud v nich pojedou členové různých domácností. Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/detsky-respirator-ffp2-neexistuje-nahradou-muze-byt-nanorouska-ci-typ-kn95.A210223_211844_ln_domov_ele

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *