Registrace očkování pro seniory online COVID-19

Registrace očkování pro seniory online COVID-19

Registrace očkování seniorů

Nejprodávanější zboží:

    
České roušky 50 ks České FFP2 respirátory Antigenní RychloTEST  Angigenní test ze slin  
České roušky a FFP2 respirátory

Registrace k očkování proti COVID-19 pro seniory na 80let

Hlavním problémem v plánu očkování je registrace seniorů online, varují odborníci

Hlavním nedostatkem navrhovaného očkovacího postupu z dílny ministerstva zdravotnictví je registrace lidí nad 80 let k očkování proti covidu online. Ve své analýze chystaného ministerského metodického pokynu k očkování to ve středu uvedlo Centrum pro modelování biologických a společenských procesů (BISOP). Doporučuje, aby seniorům kvůli očkování zavolal praktik a dostali dopisy s vysvětlením.

Posílit by se měla informační koronavirová linka 1221.

Riziko úmrtí na covid v Česku je podle centra možné snížit o dvě třetiny, pokud se podaří lidi nad 80 let a seniory z domovů rychle naočkovat.

„Na 440 tisíc občanů je starších 80 let. Téměř polovina úmrtí na covid se odehrála v této skupině. Čím dříve dojde k očkování této skupiny, tím rychleji si oddechnou senioři, rodiny, nemocnice i zbytek společnosti,“ uvedlo centrum.

Podle jeho odhadů dvě třetiny loňských obětí koronaviru byly v domovech důchodců a mezi lidmi nad 80 let, kteří v zařízeních nežijí. „Díky brzkému naočkování – pokud ho budeme schopni provést – snížíme riziko úmrtí přibližně o dvě třetiny,“ píše BISOP.

Registrace seniorů online

Ministerstvo zdravotnictví představilo svůj materiál s názvem „Metodický pokyn k očkování“ v úterý. Vakcinaci v něm dělí do tří fází. První fáze I.A připadá na leden a únor. Očkovat se mají senioři nad 80 let, obyvatelé a personál domovů seniorů, postižení z ústavních zařízení a zdravotníci, kteří se starají o pacienty s covidem. Osmdesátníci a starší by se měli od 15. ledna přes internet zaregistrovat. Zapsat je mohou i jejich blízcí či pečovatelé, případně mohou zavolat praktikovi.

Centrum ve své analýze chválí v pokynu upřesnění přednostních očkovaných skupin. Podle něj je ale nutné, aby vakcínu skutečně měli nejdřív ti nejpotřebnější. Poukazuje na to, že ze zhruba 15 200 naočkovaných dávek jich lidé nad 65 let dostali asi 2060.

Centrální registr očkování COVID-19. A registrace očkování online.

Za hlavní nedostatek v očkovacím plánu označují experti registraci seniorů online. Míní, že zvýhodňuje technicky zdatnější starší lidi a pravděpodobně i bohatší. Internet podle statistiků nikdy nepoužily téměř dvě třetiny Čechů a Češek nad 75 let. Celkem je jich 525 400. Žádnou zkušenost s internetem nemá ani 30 procent lidí mezi 65 a 74 lety, je jich 385 100.

Bez aktivního kontaktování seniorů nevěříme tomu, že je realistické proočkovat 70 procent nebo i více osob starších 80 let, jak je stanoveno ve vládní strategii. A vlastně ani 70 procent osob starších 65 let, které mají být očkovány ve fázi I.B a do léta,“ píše centrum. Podotýká, že podle plánovaných dodávek bude mít Česko do konce února dostatek dávek, aby naočkovalo 90 procent lidí ze skupiny I.A.

Linka 1221

Podle centra by v seniorské věkové skupině bylo lepší přímé oslovení s nabídkou očkování. BISOP doporučuje, aby člověku nad 80 let zavolal praktik. Lékaři by za to měli dostat peníze. Telefonát by měl doplnit i dopis s vysvětlením a základními informacemi, a to třeba od krajského úřadu. Posílit by se měla informační linka 1221 a vyškolit pro práci se seniory by se měli operátoři. Zvážit by se mohlo i zřízení krajských informačních linek.

Podle ministerského návrhu by od února do června měla pokračovat očkovací fáze I.B. Zhruba 3,5 milionu lidí by šlo na řadu podle svého věku, zdravotního stavu a profese. Spadají sem i lidé nad 65 let. Od července by pak nastala fáze II, kdy by se mohli nechat naočkovat ostatní zájemci.

Metodický pokyn velkou část odpovědnosti za očkování přenáší na kraje. Ty budou muset podle BISOP zajistit, aby se v lednu a únoru vakcína dostala hlavně k seniorům a od března byly dostatečné očkovací kapacity. V lednu by mělo stačit 33 očkovacích center, která by šest dnů v týdnu denně očkovala 500 lidí. V květnu by bylo potřeba 170 středisek, uvádí BISOP.

Centrum pro modelování biologických a společenských procesů BISOP je nezisková organizace, která se věnuje výzkumu a matematickým modelům lidského chování. Soustřeďuje se na epidemie a jejich dopady na společnost. Výsledky mají pomoci při přijímání opatření. Centrum navazuje na jarní Iniciativu Model antiCovid-19. Výzkumný tým tvoří dvě desítky vědkyň a vědců.

ZDROJ: CTK https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/koronavirus-v-cesku-ockovani-vakcina-seniori_2101062029_ako

 

21 Odpovědi

 1. Ivan Ingeduld napsal:

  Dobrý den, jsem ročník 1957. Mohu se zaregistrovat již teď nebo musím čekat až do února?

  Děkuji za odpověď

 2. K.Kunzová napsal:

  v letošním roce mi bude v dubnu 80 let,patřím do skupiny „osmadesátníků“

 3. Choděra Vladislav napsal:

  přihlašuji se na očkování Covid

 4. Eva Hrstková napsal:

  Dobrý den jmenuji se Eva Hrstková, 20.1.2021 mi bude 84 let. Chci se registrovat n a očkování proti Covidu 19. Děkuji Eva Hrstková

 5. Karel Vojta napsal:

  Manželka dovršila 80ti let loni v září. Vzhledem k
  véku a dalším zdravotním potížím ( nemoc VPMD)
  jí práci s počítačem a dalšími zařízeními ( telefon
  apod.) zvládá s obtížemi. Já jsem také delší dobu
  v kategorii osob ohrožených (operace rakoviny prostaty). K internetu mám možnosti velice omezené a tak mám dotaz k tomu, jak registraci
  k očkování provést. Děkuji za pomoc. Karel Vojta

 6. M.Štekl napsal:

  Jak muze zájemce zjistit volnou kapacitu dodávek vakcin ???
  K tomu nabádá MZCR na stránkách k přihlášení…. Vždyť takové informace nemají v současné době ani hejtmani…jak absurdní !!!

 7. Marcela matoušková napsal:

  Dobrý večer, vyplnila jsem formulář na očkování pro sestru ,které bylo 85 let.
  Nevím jak se tam znovu dostanu ,když mě přišlo že je plno tak jestli se má zase zaregistrovat.
  děkuji mayerová

  • Pavel Sova napsal:

   Chtěl bych se přihlásit na očkování, je mi 83 let , nejde mi ten správný čtverec otevřít.

   Děkuji za pomoc

 8. Pavla Mazancová napsal:

  Dobrý den, zaregistrovala jssem maminku 80+ na očkování. Mám termín i cas, ale neprisel mi žadný mail s potvrzerním , jak se uvádí pod registrací. Kdyz jsem se dívala na volné registrace, byl tam termin ,ktery jsem vybrala ja, jako volný. Je možní, že na stejný cas je přihlaseno více lidí?
  Má nemocnice (konkr . Karlovy Vary)nejaký přistupný seznam prihlašených lidí ,kde bych si mohla ověřit, že rezervace pro moji maminku platí?dekuji za odpověd.Pavla Mazancová

  • Olga Kučerová napsal:

   15 .1. JSEM SE PRŮBĚHU DOPOLEDNE SE ZAREGISTROVALA NA TEL. 122. NA PINU MÁM ČÍSLO 526326, RODNÉ ČÍSLO 285711107. KDYŽ SE SNAŽÍM ZAJISTIT TERMÍN OČKOVÁNÍ, TO ČÍSLO TAM NENÍ. PROTO JSEM SE ZAREGISTROVALA PO DRUHÉ A SNAŽÍM SE NAJÍT TERMÍN NA OČKOVÁNÍ, ALE NENÍ VOLNÝ TERMÍN. JSEM Z HRADCE KRÁLOVÉ MÁM NOVÉ ČÍSLO REGISTRACE 799276 A PRO MANŽELA 712676. STÁLE VOLÁM, TERMÍN NENÍ. NESTĚŽUJI SI, PROSÍM O RADU. KUČEROVÁ.

 9. jiří Brulík napsal:

  COVID 19 OČKOVÁNÍ

 10. jiří Brulík napsal:

  COVID19 CHCI SE NECHAT OČKOVAT

 11. jiří Brulík napsal:

  NASER SI PSAL JSEM …OČKOVAT PROTI COVID 19

 12. jiří Brulík napsal:

  JE MI 80 A CHCI SE OČKOVAT COVID 19

 13. jiří Brulík napsal:

  OČKOVÁNÍ PROTI covid 19

 14. Irena Nedbálková napsal:

  Prosím o registrování na očkování Covid 19.

 15. František Rozsypal napsal:

  Dobrý den,

  do 15. března 2021 se máme nechat testovat na covid-19 (podle firmy, ve které pracují) . Jsem pracující důchodce ve stáří 69 let, trvale bydliště v Praze. Když nebudu mít proveden antigenní test, přestávám ve firmě pracovat. Poraďte mi prosím, jak stihnout šibenični termín.

  Děkuji Vám předem za poskytnutí relevantních informaci, ochotu a zpětnou odpověď.

  S pozdravem

  FR

 16. Květoslava Hrabalová napsal:

  Dobry vecer, prosim o registraci na ockovani proti covd 19

 17. Miluše Zajacová napsal:

  Manželka je 50.ročník .Registrovala se na očkováni úspěšně 2.3.2021a prozatím
  ji nepřišel PIN 2.Co má dělat?

 18. Miroslav napsal:

  Dobrý den jsem ročník 1951jak mám postupova na očkování covid-19 bydliště Slaný

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *