Centrální rezervační systém COVID-19

Centrální rezervační systém COVID-19

centrální rezervační systém

Nejprodávanější zboží:

    
České roušky 50 ks České FFP2 respirátory Antigenní RychloTEST  Angigenní test ze slin  
České roušky a FFP2 respirátory

Ministerstvo zdravotnictví představilo centrální rezervační systém a nový protiepidemický systém PES 2.0

Ministerstvo zdravotnictví představilo nový centrální rezervační systém pro očkování proti COVID-19. Jde o systém vycházející ze zkušeností z plošného antigenního testování, jehož cílem je nabídnout zájemcům pohodlnou rezervaci termínů očkování a zároveň zpřístupnit rezervaci očkování v rámci jednotlivých krajů z jednoho místa. V reakci na zásadní proměnu strategie testování COVID-19 v České republice představilo Ministerstvo zdravotnictví také novou verzi protiepidemického systému PES 2.0.

Centrální rezervační systém poskytuje zájemcům možnost registrace a rezervace k provedení očkování. Registrace je online registrační formulář pro osoby indikující jejich zájem a souhlas s očkováním, s nutným vyplněním údajů pro prioritizaci. Z registrace je vypočteno bodové skóre, které spolu s plánem dodávek vakcín určuje, kdy je osoba vyzvána k rezervaci na konkrétní termín.

Rezervační systém může poskytnout rezervaci prvního i druhého termínu současně, a to včetně možnosti změny data i připomínek na jednotlivé návštěvy. To vše na jednom místě. Systém pracuje s dalšími informačními systémy resortu např. ISIN, který je využíván k zaznamenání provedeného očkování a zároveň k vystavení certifikátu o provedeném očkování. Celkové řešení přináší lepší koordinaci a logistiku očkování na celostátní i krajské úrovni. Při přípravě nového systému tým využil zkušenosti s objednávkovým systémem pro testování obyvatel na koronavirus,“ řekl ministr zdravotnictví Jan Blatný. Rezervace termínů bude možná přímo na portálu Centrálního rezervačního systému, případně na telefonní lince 1221. K rezervačnímu systému mají možnost vyjádřit své připomínky jednotlivé kraje, kterým byl zaslán, a to do pátku 8.1.

V reakci na zásadní proměnu strategie testování COVID-19 v České republice představilo Ministerstvo zdravotnictví také novou verzi výpočtu indexu rizika protiepidemického systému PES 2.0. Nová verze přináší změnu spočívající v nahrazení parametru relativní pozitivity testů novým parametrem, a to podílem hospitalizovaných nezachycených v komunitě za posledních 14 dní. Tento nový parametr zobrazí podíl hospitalizovaných s COVID-19, kteří byli diagnostikováni až v nemocnici.

„Nový parametr slouží jako indikátor záchytu nakažených a odráží prediktivně její zdravotní dopad. Ostatní parametry indexu rizika zůstávají beze změny,“ zdůraznil ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek.

V druhé verzi PES tak zůstávají základní otázky – Kolik lidí se v poslední době nakazilo?Kolik seniorů se v poslední době nakaziloNarůstá počet nakažených? Dokážeme nakažené účinně a rychle zachytit?. K úpravě metodiky výpočtu tak dochází pouze u jednoho zdrojového ukazatele.

Další důležitou změnu pak představuje fakt, že pokud nebude dosažena úroveň stupně pohotovosti III ve většině krajů, nebude index hodnocen pro kraje. U regionů bude nadále denně zveřejňován jejich vývoj.

Zdroj: MZČR

 

4 Odpovědi

 1. Radek napsal:

  Už konečně pochopte, že vše co děláte stojí za h…..

 2. Vilém Frank napsal:

  Posílám ván – Pin 1 : 497546
  Pin 2 : 165174
  Vilém Frank, Haškova 2363/6, Opava 74601
  VZP 211 -číslo pojištěnce 350524425
  E-mail: vilemfrank22@seznam.cz, tel. 731267145

  Omlouvám se za pozdní zaslání.

 3. Anna Toušková napsal:

  V listopadu jsem prodělala COVID onemocnění, dle informací MZČR jsem měla ve svém telefonu aplikaci e roušku. Musím říct, že do dnešního dne, kdy jsem jí odinstalovala, mně ani jednou neupozornila, že jsem byla v blízkosti s nakaženým člověkem, přesto , že v práci jsme onemocněli téměř všichni a všichni měli nainstalovanou e roušku. Nefungovala ani v rodině.
  Je mi smutno z toho, že za takto nefunkční věc má někdo dostat státní vyznamenání

 4. Zdeněk Palásek napsal:

  hledám způsob,možnost se zaregistrovat na očkování. Jsem z toho zoufalý, jak je vše složité ,nesrozumitelné. Jsem důchodce a nevím si rady. Všechny TY VAŠE keci jsou na nic!!!!!!! Napište mi kontakt kde se mám objednat. Jsem okres Nymburk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *